Гејтс 3VX375 Супер РК Моделирани Рецка Појас, 3VX Дел, 3/8 Ширина, 21/64 Висина, 37.5 Појас Надвор Турнеја

Гејтс 3VX375 Супер РК Моделирани Рецка Појас, 3VX Дел, 3/8 Ширина, 21/64 Висина, 37.5 Појас Надвор Турнеја

Това е достапна
DEN 349.44
Количината на стоката:

EPDM за отпорност на атмосферски, масла, вода, и некои растворувачи.Канапи лепат на тело за еднакви оптоварување дистрибуција и намалена свиткување стрес.Рецки моделирани во долната за флексибилност за да одговара на помали дијаметар sheaves.Појас edge е изработени за зголемување на влечење и намалена носат.Работна температура спектар на -65 на +250 степени Ф Оваа Гејтс Супер РК notched моќ пренос V-појас намалува свиткување стрес како појас обвива околу мал дијаметар pulleys.Тоа е изработен од EPDM (етилен пропилен диен мономер) гума за отпорност на атмосферски, масла, вода, и некои растворувачи.Нејзиниот глас се лепат на телото се нераскинливо поврзани со телото на појас за еднакви оптоварување дистрибуција и намалување на свиткување стрес без влошување на кабелот.Рецки моделирани во долната создаде флексибилност е потребно за да одговара на помали дијаметар sheaves, додека одржување на сила и влечење.Појас работ е машински за уште sheave ритам контакт, што резултира во помалку се лизга и носат.Тоа има работна температура спектар на -65 на +250 степени F за да се заштити појас од напукнување и ги исполнува RMA нафта и отпорност на топлина стандарди и статични спроводливост барања.Супер РК ленти се дел од Гејтс' V80 појавување систем, кој гарантира дека сите ремени од ист тип и големина ќе биде поточно исти од Гума Производители Асоцијација (RMA) и Меѓународните Стандарди за Организација (ISO) стандарди бараат.Резултатот е дури и оптоварување дистрибуција на мулти-појас дискови и подобро да се носат.Оваа V-појас е погоден за употреба во сите индустриски апликации, во кој простор, тежина, коњски сили и капацитет се критични.V-ремени, исто така, повика фан ремени во автомобилската апликации, поврзува две или повеќе ротирачки за да можат да се пренесува моќта на диск систем.На трапезоидна форма на појас е пресек оптоварување во жлебот на сличен облик sheave или макара за да се обезбеди влечење и усогласување.Оваа wedging акција се зголемува како товар се зголемува, обезбедување на поголем вртежен момент пренос и минимална пропаѓање.V-ремени се стандард за појас-управувано моќ на трансмисија и може да се користи во еден или мулти-појас системи за зголемената сметководствена моќ.Тие се наоѓаат во диск системи во автомобилската, земјоделски, текстилни, печатење, рударство, и канцеларија опрема индустрии, меѓу другите.Гејтс произведува моќ на трансмисија и течност пренос на компоненти и системи.Компанијата, основана во 1917, е со седиште во Денвер, КО.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата