Flex Флексибилни Butyl Сите Временски Печ и Штит Поправка на Лента,за Покривот,RV Поправка, Прозорец, Брод Запечатување, Стакло и EDPM Гума Покривот Амандман

Flex Флексибилни Butyl Сите Временски Печ и Штит Поправка на Лента,за Покривот,RV Поправка, Прозорец, Брод Запечатување, Стакло и

Това е достапна
DEN 667.20
Количината на стоката:

★Сите временски услови, флексибилни butyl печ и штит поправка на лента. ★Ниска температура апликација. ★Сите временски апликација. ★Исклучително ефективен во подолу одделение бетонски ѕид penetrations за вода. ★Долг живот и лесно да се инсталира.Про ленти Про flex печ и штит лента е сите временски услови, флексибилни butyl печ и штит поправка на лента.Тоа е најтешкиот, повеќето агресивни запечатување лента на располагање.УВ отпорни за увери долговечност.Брз, постојан поправка.Сите временски апликација.Удобен подготвен да се користи печ големини.Исклучително ефективен во подолу одделение бетонски ѕид penetrations за вода.VOC Слободни.Во Согласност Лесно.Стабилна форма -70 да 208 степени Ф Тоа може да се користи за да се зајакне не-протекување шевовите и за дополнителна безбедност околу curbs, отвори, chimneys, AC системи, антени или било покрив-продорен уреди.Оваа лента е лесно да се примени на било чиста, сува површина.Тоа е флексибилна и лесно се согласува на форми, што го прави погоден за олук поправки, цевки или други криви опрема.Овој производ е исто така се препорачува за употреба кога се спречи протекување на мобилни домови, RVs, железнички автомобили, камиони и комбиња, градина свлечишта, tarpaulins и некои unpressurized цевки.Ниска температура апликација.Краток рок, висока температура отпор.Да настигнали.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата