ACDelco ГМ Оригинална Опрема 19417939 Електронска Кочница Контрола Модул Собранието, Remanufactured

ACDelco ГМ Оригинална Опрема 19417939 Електронска Кочница Контрола Модул Собранието, Remanufactured

Това е достапна
DEN 6914.16
Количината на стоката:

Тип На Производ : Авто Дел.Пакет Димензии : 7.62" L X6.19" W X3.81" Х. Земја На Потекло : Сад.Овој дел бара програмирање и/или посебен setup постапки.ГМ Услугата Информации ги опишува процедурите и специјални алатки потребни за да се обезбеди правилно функционирање на возилото.ACDelco ГМ Оригинална Опрема Remanufactured Anti-Lock Сопирачки, Систем за Контрола на Модул функции за контрола на возилото тркала помагање за подобрување на сопирање способност на влажна, лизгава, или замрзнатиот пат површини.Remanufacturing ABS Контрола Модули е автомобилска индустрија практика која вклучува демонтажа на постоечките единици, како и замена на компоненти кои се најмногу склони да се носат со нови компоненти.Оштетени и застарени делови се заменети и крајот на линија тестирани за да се обезбеди тие да се изврши ACDelco спецификации.Покрај тоа, remanufacturing се враќа компоненти назад во служба наместо обработка како отпад или едноставно фрлање на нив.Овие ABS контрола модули се произведени за да се вклопи во вашиот ГМ возило, обезбедување на истите перформанси, издржливост, и услуга за живот што се очекува од General Motors.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата