14 инчен x 24 инчен Хром Dunnage Полица со 14 инчен Мислења. Чување На Полица. Гаража Чување Полиците. Shelving Единици и Складирање. Храна За Складирање Полица. Чување На Решет?

14 инчен x 24 инчен Хром Dunnage Полица со 14 инчен Мислења. Чување На Полица. Гаража Чување Полиците. Shelving Единици и Складирање.

Това е достапна
DEN 692.64
Количината на стоката:

Чување на полица.Shelving единица.Гаража чување полиците.Shelving единици и складирање.Храна за складирање полица.Чување на решетката.Кујна полици.Пекарите полици.Shelving Комплет.Оваа чување полиците комплет може да се користи во различни локации, како што се бања, кујна гаража.Алатки, книги, облека, кеси и други работи може да биде ставен на овој shelving единица.Овие полици колекции може да се користи за да ги зачувувате и да покаже исклучите вашиот работи заштедувајќи ви време да се погледне за предмети и простор.Оваа полица за полнење може да се многу на телесната тежина.На shelving уред користи цврсти материјали, и е многу здрав за да ја издржат нечистотија израстоци и корозија.Соберат Брзо и Лесно со Себе - Лесно да се инсталира со минимални хардверски.Заштеда на време, простор и пари со овие практични полици колекции.Овој објект ги исполнува стандардите наметнати од NSF International, која се фокусира на јавната безбедност, здравје и животна средина.Оваа NSF хром епоксидна полица е совршен за Дома, Гаража, Комерцијални Болница, Нега и Грижа Домови, детски Домови., кој ви овозможува да се создаде погодно за складирање решение за вашиот ресторан, хотел, бар, магацин, или гаража.За максимална флексибилност, хром епоксидна слој овозможува употребата или суви или влажни средини, со што на единица повеќенаменски инвестиција која е сигурен да accaccommodate вашиот постојано се развива потреби.Висок Квалитет на Проектирање и Изградба на Оваа единица е високо-квалитетни дизајн е комерцијални одделение и испорачува сигурен перформанси секој бизнис очекува и потреби.Овој комплет може да се пофали атрактивна жица изградба дека работи добро во предниот дел на куќата на малопродажба, како и екранот простори во вашиот бутик, пазар, или други бизнис сала.Тоа исто така им овозможува соодветен проток на воздух околу чуваат материјали, производи или состојки.Прилагодливи Shelving за Крајна Подвижност се приспособат на импресивен 600 lb.на рамномерно распоредени тежина.Исто така, една нога е предвидено за секој пост и мора да се користи за соодветна инсталација.На shelving единица бара собранието.Целокупната Димензии : Должина : 24 Инчен!Ширина : 14 Инчен!Висина : 14 Инчен!Индивидуални Полица Капацитет : 600 lb.Капацитет : 600 lb.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата