Troemner Класа 3 1kg Аналитички Класа 3 Тежина со NVLAP Сертификат

Troemner Класа 3 1kg Аналитички Класа 3 Тежина со NVLAP Сертификат

Това е достапна
DEN 17450.40
Количината на стоката:

Troemner бренд производи.Површини се полира со совршен, огледало заврши како Масите се помалку ранливи на абење и гребнатини Ниска магнетни подложност, униформа конзистентност и висока отпорност на корозија.Тип на производ : Прецизност Аналитички Класа Тежина.Земја на потекло : сад.Соодветни за calibrating салда со умерена прецизност и со читливост толку ниско, како 0.1 г до 0.01 г.На тежини се произведени од најдобрите нерѓосувачки челици се достапни, вклучувајќи Troemner Легура 8 Нерѓосувачки Челик, кој е достапен исклучиво преку Troemner.Овој уникатен материјал поседува внимателно контролирани густина (8.03 g/cm3), екстремно ниски магнетни својства, добра стабилност и отпорност на корозија.Легура 8 е меѓу најдобрите одделение од нерѓосувачки челик достапни и е сличен на материјалот првично е наведено во производство на 1 кг државна лабораторија за примарна стандарди.Тежини се дизајнирани така спецификациите на површина, ознаки, изградба, материјал густина, и магнетни својства стане повеќе рестриктивни како тежина tolerances намалување со цел да им се овозможи на тежина да ја задржи својата толеранција со текот на времето.Овие пондери се дизајнирани за вашиот најсложените мерење апликации.Предложи Пазари за Аналитичка Прецизност Тегови вклучуваат, но не се ограничени на, фармацевтски, биотехнолошка, нанотехношка, животот наука, судска и нуклеарна индустрии.Она што се Вклучени : Тегови 1mg преку 10kg се доставени во еден висок квалитет поликарбонат случај, сите тежини вклучуваат истакна документација на точноста од страна на добавувачот.ASTM Класа 3 - Соодветни за calibrating салда со умерена прецизност и со читливост толку ниско, како 0.1 г до 0.01 г.Површини се полира со совршен, огледало заврши како Масите се помалку ранливи на абење и гребнатини Ниска магнетни подложност, униформа конзистентност и висока отпорност на корозија 1mg да 500mg тежини се едно парче изградба без прилагодување на празнина и се сврте до крајот за лесно ракување 1g до 5kg тежини се две парче конструкција со прилагодување празнина и ракување knob.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата