Rubbermaid Комерцијални Производи СУРОВА Тешки-Должност Круг Ѓубре/Ѓубре Може со Venting Канали - 44 Литри - Црвена (Пакување од 1)

Rubbermaid Комерцијални Производи СУРОВА Тешки-Должност Круг Ѓубре/Ѓубре Може со Venting Канали - 44 Литри - Црвена (Пакување од

Това е достапна
DEN 1240.80
Количината на стоката:

44 литри (166.6 L) капацитет - Капак не се вклучени.Дијаметар : 24 во (61.0 cm) Висина : 31 1/2 во (80.0 см).Изградени со највисок квалитет материјал плус УВ инхибитор обезбедува долг живот во дури и најпознатите екстремни средини.Гарантира никогаш да не исчезнат, да искриват, крек, или ми се допаѓа.Интегрирани, патент-очекување venting канали драматично намалување на сила потребна за да отстраните полни може да лагер од над 50% во споредба со традиционалните садови.Интегрирани cinches обезбеди лагер, овозможувајќи за ефикасна јазол слободни лагер промени.Тестирани до 20, 000 циклуси.Заоблени се справува направи лифтинг и се движи полесно, и да се зајакнат за да се спротивстави на кинење или штета од дури најтешкиот товари.Тешки-должност, засилен база држи дури и кога ѓубре може да се влече со текот на нерамни површини, продолжување на животот и целокупната трајност дури и во најтешките средини.Вбризгување-украсениот, со засилен rim за сила и двоен-ребрести база за стабилност.Built-in не се лизга рачки за гнездење на повеќе контејнери без притискање кога складирање.Contoured база се справува со подобрување на контрола и ергономијата, намалување на притисокот и подобрување на ефикасноста при празнење на контејнери.Пластовидно дизајн им овозможува на гнездење за лесен транспорт и чување.На Rubbermaid Комерцијални vented БРУТАЛНА сад има иновативни venting канали се направи лифтинг надвор облоги до 50% полесно, подобрување на продуктивноста и намалување на ризикот од повреда.Комерцијален дизајн изградени со највисок квалитет материјал плус УВ инхибитор обезбедува долг живот во дури и најпознатите екстремни комерцијални средини.никогаш да не исчезнат, да искриват, крек, или ми се допаѓа.Интегрирани cinches обезбеди лагер, овозможувајќи за ефикасна јазол слободни лагер промени.Тестирани до 20, 000 циклуси.Заоблени се справува направи лифтинг и се движи полесно, и да се зајакнат за да се спротивстави на кинење или штета од дури најтешкиот товари.Засилен база е специјално конструиран за да се влече преку нерамни површини, продолжување на животот и целокупната трајност дури и во најтешките средини.Contoured база се справува со подобрување на контрола и ергономијата, намалување на притисокот и подобрување на ефикасноста при празнење на контејнери.Rim карактеристики интегрирани rib структура, за да се зголемат силата и се спротивстави на дробење.Пластовидно дизајн им овозможува на гнездење за лесен транспорт и чување.Достапни во сива, сина, бела, црвена, жолта, зелена и црна дополнување на усогласеност, рециклирање, и sortation потреби.Достапни во 10, 20, 32, 44 и 55 литри големини.На БРУТАЛНА vented сад е дизајнирана со четири изградена-во venting канали што се елиминира вакуум ефект заеднички во традиционалните садови, што лагер отстранување до 50% easier.By намалување на повлече сила потребна да се укине од облоги, на.БРУТАЛНА ја подобрува продуктивноста и го намалува ризикот од повреда.Заедно со интегриран cinches да се обезбеди облоги за куп-слободен лагер промени, BRUTE карактеристики contoured база рачки за подобрување на контрола, намалување на притисокот и зголемување на ефикасноста при празнење на контејнери.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата