HONEYCAT Слаби Жица Midi Рамнотежа Бар Студ Обетки во Злато, Розово Злато, или Сребро | Нежен Накит...

HONEYCAT Слаби Жица Midi Рамнотежа Бар Студ Обетки во Злато, Розово Злато, или Сребро | Нежен Накит...

Това е достапна
DEN 384.00
Количината на стоката:

Дизајнерски ДЕТАЛИ : Минималистички, центар студ назад, супер слаби, жица бар обетки.Згодна, удобно, минималистички накит парче ние се обложуваат ќе се најдете постигнување да се носат секојдневно.Мерки за 10 мм долго.МАТЕРИЈАЛИ : 18k злато обложено со текот на месинг.Секое парче е завршено со заштитен слој, кој овозможува подобро да се одржи до против секојдневно зла како пот, кои обично се прави накит подложни на tarnishing.Нашиот накит е никел и олово-слободни.Нашите материјали состав се направи за неверојатно, погоден за носене, со висок квалитет, лесна парче накит со долговечност.ЗАШТИТА : Да го продолжи животот на вашите висок квалитет бижутерија, да се избегне изложување на агенси за чистење, козметички производи и вода.Чувајте го на ладно, суво место и го носат со љубов & намера.ПОДАРОК-ДОСТОЕН : Накит е совршен подарок за празници, родендени, вашиот пратилки, вашиот најдобар пријател, и на себе си!Вашиот накит ќе се одликува со висок квалитет, сопствен, уникатен плик кутија која го прави секој подарок-подготвени.Ние нудиме значајни за избор на нежен накит темели врз верувањето дека секоја жена треба да се чувствува доста од ден на ден основа, без да се тренд-потера.Нашиот накит е дизајниран да се класични, едноставни, значајни и можат да се носат секојдневно.Како еден слој маскара или парфем, ние се надеваме ставање на парче на нашиот накит станува главен дел од вашата утринска рутина.Нашиот накит е обложено со 18k злато, 18k розово злато, родиум или фунта сребро.Ние се заврши секое парче со заштитен слој, кој им овозможува на него да се одржи до подобро против секојдневно зла како пот, кои обично се прави накит подложни на tarnishing.Нашите материјали состав се направи за неверојатно, погоден за носене, со висок квалитет, лесна парче накит со долговечност.Ние се стремиме да биде бракот помеѓу модата и парична казна накит.Ние ги користиме на највисок квалитет на материјали е можно во рамките на моден накит опсег.Накит треба да се чува подалеку од чистење агенти, козметички производи, и вода, и да се чуваат на ладно, суво место да се обесхрабри tarnishing (про-совет : ова е како ќе треба да се грижи за сите ваши накит).Се чисти вашиот накит со мека памучна или микрофибер крпа, кога е потребно.Ние сме биле BFFs оттогаш состанок во нашата непријатно preteen години и изнаоѓање го делиме истото чувство на безстрашие и амбиција за слобода.Ние веруваме во позитивно размислување, добивање sh*t направи, и добра (и лоша) која карма носи.Нашите парчиња накит се индикативни за овој дух – се надеваме дека тие ќе ги инспирира од страна начин да се биде постојан потсетник на вашиот внатрешна сила + соништа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата