J. W. Winco 38GQA0 EN546 пред Стакло (Пакување од 25)

J. W. Winco 38GQA0 EN546 пред Стакло (Пакување од 25)

Това е достапна
DEN 719.76
Количината на стоката:

Купола Во Облик На Течност Ниво Поглед Очила.Бидејќи на висока јачина на материјалот, овие сајт очила можат да бидат произведени со потенки ѕидови, што резултира во појасна видливост.Умерено вртежен момент (не подолг од 3-12 Nm) се препорачува кога затегнување масло пред стакло, така што да се гарантира оптимална стегање без било еластична деформација.Температурата отпорни на 230 Степени F (110-Степен C).Главно се користи како масло за циркулација на индикатори.Практично неуништив; дури и ако висок вртежен момент е да се примени не постои опасност од кршење.Отпорни на стареењето, а не алкохол отпорни.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата