DALUO NU212ECM 60x110x22 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта

DALUO NU212ECM 60x110x22 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта

Това е достапна
DEN 952.80
Количината на стоката:

NU212 ECM.ID=60mm.OD=110mm.Б=22mm.Цилиндрични валчести лежишта имаат еден или повеќе возен ред елемент поставен врз основа на цилиндрични валјаци.Во контраст на топката, ролери има поголем контакт област нормално на ролери оска.Како резултат на тоа, тој може да се пренесува на повисоките сили, има поголема цврстина и им овозможува на помали возен елемент дијаметри под истите се вчита.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата