Кулер Мастер MasterBox MB600L V2 Калено Стакло со ЧУДНИ Минималистички ATX Средината Кула Мрежа Дози, Брусен Преден Панел, Хексагонални Блесок и Дише ПСУ Покровот

Кулер Мастер MasterBox MB600L V2 Калено Стакло со ЧУДНИ Минималистички ATX Средината Кула Мрежа Дози, Брусен Преден Панел, Хексагонални

Това е достапна
DEN 1919.76
Количината на стоката:

Бранеа Пред : Панел : Со брусен заврши опфаќа целиот преден панел за елегантен и минималистички дизајн.Хексагонални Блесок : Ако изборен, осветлен тротоар е инсталиран, Кулер Мастер хексагонални логото ќе го фати светлина од фан и емитираат сјај на предниот панел.Mesh Дози : Големи, мрежа дози span секоја страна од предниот панел за да се обезбедат дополнителни струење на системот.Со ЧУДНИ Поддршка : Е малку подлабоко во споредба со своите не-ЧУДНО колега.Разноврсна Ладење Опции : Поддршка за до шест навивачи и пред се, врвот, а задните радијатор поддршка се обезбеди дека перформансите не е компромитиран.Дише Напојување Покров : На ПСУ поклопецот е вентилирани на врвот на напојување локација, ова им овозможува активно ладење единици да бидат инсталирани или со вентилатор со кои се соочува врвот или на дното, исто така, со можност за инсталирање на пасивно ладење напојување.Соба За Надградби : Поддршка за до 360mm графичка картичка, 161mm CPU ладилник, и повеќе фан/радијатор локации обезбеди простор за надградби да остане понапред од играта.Да се отстрани HDD Кафез : модуларен рамка овозможува градители да се отстрани вози кафез целосно, за обезбедување на поголема слобода во капацитетите и зголемување на компатибилност за долго напојување.Стил : ATX Средината Кула | Боја : MB600 L V2 Секој елемент на Master Box MB600 L V2 беше создадена од домот палета.Со брусен заврши, суптилни нијанси, и минималистички Кулер Мастер хексагонални, ова ATX PC случај го одликува игри на поставување и workspace а исто така да бидат во можност да куќа најновите хардвер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата