2m Деца Танц Панделки Ритмичка Gymnastic Лента Танцување Streamers на Држиме за Талент Шоуа Уметнички Танцување Twirling

2m Деца Танц Панделки Ритмичка Gymnastic Лента Танцување Streamers на Држиме за Талент Шоуа Уметнички Танцување Twirling

Това е достапна
DEN 1588.80
Количината на стоката:

Светлината-тежина, по мерка на детето стапче, го прави лесно да се контролира кога трчање, скокање, twirling, танцување и повеќе.Прави за една прекрасна партија streamer, montessori - подарок, или додаток за облечи игра.Направени од високо квалитетни материјали, рачно боени и убаво стокмено streamer за да се поттикне отворени, да играат и да се запали на децата радост и имагинација.Физички активни деца и малку оние со посебни потреби кој од движење-ориентирана игра ќе уживате во неговото користење streamers за танцување или како ритмичка гимнастика лента.На свила лента должина : околу. 200 Cm/78.7 " ; стап должина : околу. 30 Cm/11.8 " ; доволно должина за деца да се одржи.Нашата лента е , со исклучителна изведба.Тоа ќе додадете благодат и убавината на секој танц рутина, да ги задржи на движење благодатно тече страна.Спецификација : Свила лента должина : околу. 200cm/78.7".Боја : Црвена, розова, жолта, сина се достапни.Количина : 1pc.Рачка материјал : FRP.Лента материјал : Сатен свила.Стап должина : околу. 30cm/11.8".Забелешка : вистинската боја на производот може да бидат различни од сликата се прикажани на веб-сајтот се должи на екранот на екранот или како одраз на светлината кога снимање слики.Пакет Including1pc*лента танчерка стапче.

Клучни карактеристики

Silk ribbon length:
approx. 200cm/78.7.
Color:
Red, pink, yellow, blue are available.
Quantity:
1pc.
Handle material:
FRP.
Ribbon material:
Satin silk.
Stick length:
approx. 30cm/11.8.
The actual color of the product may be different from the picture shown on website due to the screen of display or reflecting light when shooting pictures. :
Package Including :
1pc*ribbon dancer wand :

Слични производи во категоријата