Парафинско Светилка на Масло - Јасно без чад, Мирис, Чиста Горење Гориво за Внатрешна и Надворешна Употреба со E-Z Пополни Капа и Фрлаат Spout - 32oz - со Нировиот Mitzvah

Парафинско Светилка на Масло - Јасно без чад, Мирис, Чиста Горење Гориво за Внатрешна и Надворешна Употреба со E-Z Пополни Капа и

Това е достапна
DEN 1377.60
Количината на стоката:

ЧИСТА ГОРАТ : Нашите tiki факелот на гориво е обработени и рафинирани да се создаде моќен светлосен извор, кој е чад и мирис, слободни и без штетни soot или други загадувачи на воздухот често се наоѓаат во kerosene.ИЗБРАНИ БОИ : Изберете еден од нашите пет обоени светилка масла за да го прилагодите изгледот на вашиот пламен да одговара на вашиот декор и стил.Изберете од транспарентна, зелена, сина, пурпурна, или црвени нијанси.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ УПОТРЕБА : се Користи во внатрешноста на куќата на трпезарија маса, во centerpieces, или за ламби, фенери, и факел стил свеќници.Совршен за употреба за да се поттикне Shabbat свеќи и повеќе.ОТВОРЕНО УКРАСИ : За домот партии и настани, го користат ова гориво да светне tiki факели и други фенери да светне патишта, скалите и ходниците, или да се подобрат свадба прослави.ИТНИ СВЕТЛИНА : Не само за градини, patios или дворови, користете го овој, наместо на свеќи или рефлектори за време сведоци на недостиг на струја или испади.На spout е дизајниран за лесно да се пополни конзерви и пластични садови.ПРЕМИУМ ПРОИЗВОД ЗА ПОБЕЗБЕДНО FLAMESThis Парафински Светилка на Масло од Нировиот Mitzvah е преработена, рафинирани и дестилирана повеќе отколку традиционалните kerosene за да се произведе еден извор на светлина погодна за двете внатрешна и надворешна употреба.Може да се користи со било фитил, ова масло на горива без чад, мирис пламен.Нашата рака 32 унца шишиња се на врвот од лесно пополнување капи, кои се олесни фрлаат надвор од шише и пополнување на вашиот апарат, наместо да фрлаат директно од шише, што може да се unwieldy.Сега можете да го поттикне вашиот Саботата светла, светлината вашиот фенери и повеќе без soot или силната, непријатна миризба на kerosene.КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ : Рафинирано Парафински Масла Чисти Горење без чад Мирис 32 Течност Унца Шише E-Z Пополни Cap5 Бои : - Јасна - Црвено - Сино - Виолетова - Green VERSATILE USEWhile нежно за внатрешна и за домашна употреба, Нировиот Mitzvah е Парафински Светилка на Масло е исто така моќен за на отворен простор.Светлината вашиот tiki факели со ова масло за надворешна скара и базен страни.Се создаде убава, блескав centerpieces за свадби и фенси настани.Светлината на пат за да отворен свадба крошна со серија на пламен поткрепен со ова масло.Осветлуваат ресторан маси и вклучена шалтери за романтична допир.Се создаде релаксирачки амбиент во вашиот јога студиото или на бањата.Поттикне вашата Shabbos светла или користат за други религиозни ритуали.Чувајте шише Нировиот Mitzvah е Парафински Светилка на Масло во продавница и да бидат подготвени за било каква моќ прекинување.Што ќе ви овозможи да лесното масло светилки и фенери, ова масло е побезбеден од свеќи и повеќе ефективни отколку батерија-напојува рефлектори.Светне ВО STYLENer Mitzvah е Парафински Светилка на Масло доаѓа во асортиман на пет различни бои, така можете да го прилагодите вашиот сјај да одговараат на вашиот вкус.Направи осветлување дел од вашиот декор кога хостинг посебен настан.Додека црвена и виолетова потсетуваат на романтична допир, зелена и сина создавање на смирување на атмосферата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата