Bondhus 48332 Подесувате Отпорни Хексадецимален L-Клучеви, Сет од 8

Bondhus 48332 Подесувате Отпорни Хексадецимален L-Клучеви, Сет од 8

Това е достапна
DEN 1809.60
Количината на стоката:

8 парче сет.Долго рака стил.Вклучува големини : 3/32, 1/8, 5/32, 3/16, 7/32, 1/4, 5/16 и 3/8 инчи.Работи на Подесувате Отпорни (Безбедност) хексадецимален завртки.Прецизност намали завршува обезбеди целосен ангажман, Направен во САД.Опис на производот целта на висок квалитет алатка е да се обезбеди побрз, полесен, и помалку скапи средства за вршење на задача.Bondhus се стреми да им обезбеди не само "добри" алатки, но најсилните алатки кои се достапни насекаде.Задоволството на клиентите е она што ние се стремиме.Од Производителот Bondhus Подесувате Отпорни (Безбедност) L-Клучеви имаат дупка на врвот за да се приспособат на игла во штекерот главата fastener.Секоја алатка е произведен да tightest tolerances во рака алатка индустрија.Сите Bondhus алатки се произведени со Bondhus " ексклузивна Protanium челик и заврши со тоа е комерцијален Pro Guard отпорни на корозија заврши.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата