DALUO NJ206ECM 30x62x16 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта

DALUO NJ206ECM 30x62x16 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта

Това е достапна
DEN 648.00
Количината на стоката:

NJ206 ECM.ID=30мм.OD=62mm.Б=16mm.Цилиндрични валчести лежишта имаат еден или повеќе возен ред елемент поставен врз основа на цилиндрични валјаци.Во контраст на топката, ролери има поголем контакт област нормално на ролери оска.Како резултат на тоа, тој може да се пренесува на повисоките сили, има поголема цврстина и им овозможува на помали возен елемент дијаметри под истите се вчита.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата