Квантна Складирање 1442C-1 Екстра Жица Полица за 14 Длабоко Жица Shelving Единица, Хром Финиш, 800 lb. Капацитет, 1 H x 42 W x 14 D

Квантна Складирање 1442C-1 Екстра Жица Полица за 14 Длабоко Жица Shelving Единица, Хром Финиш, 800 lb. Капацитет, 1 H x 42 W x 14

Това е достапна
DEN 5442.48
Количината на стоката:

СИТЕ ЗАВАРЕНИ ИЗГРАДБА : Сите заварени конструкција со дополнителни жица trussing за висока јачина карактеристики.ИЗДРЖЛИВИ : Топ мат жици се кандидира напред-назад (освен на 12" x 36" големина) за олеснување на утовар и истовар и супериорна сила.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Жица зголемува производот видливост и минимална нечистотија акумулација.БРЗ СОБРАНИЕ : Нумерирани линискиот мислења во 1 инчен на зумот за брз собранието; Не се потребни алатки.ДИМЕНЗИИ : 1" Висина x 42" Ширина x 14" Длабочина.Заварени конструкција со дополнителни жица trussing за висока јачина карактеристики.Топ мат жици се кандидира напред-назад за олеснување на утовар и истовар.Жица се овозможува на воздухот да циркулира и светлина да навлезат за зголемување на производот видливост.Минимална нечистотија акумулација.Сплит конусна ракав adaptors безбедна полица агол да ги објавите.Нумерирани линискиот мислења на 1" зголемувања за брз собранието.Не се потребни алатки за собрание.Прилагодливи нога levelers.Издржливи завршува.Естетски префинета.Применливи за Индустриски, Здравствена заштита, Храна, услуги и малопродажните пазари националните санитарни фондација (NSF), одобрени.Испраќаат КД класа 70. 600 до 800 кг капацитет на полица.Екстра полица за 14" длабоко жица полиците.Хром финиш, Јаглероден Челик материјал.Мерки 14" ширина од 42" должина од 14" длабочина. 1 Година гаранција agianst дефекти.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата