Тест Цевка, 5ml - Bakelite Завртка Капа - Borosilicate 3.3 Стакло - 2.1 x 0.6 - Рамни Дното Eisco Лаборатории

Тест Цевка, 5ml - Bakelite Завртка Капа - Borosilicate 3.3 Стакло - 2.1 x 0.6 - Рамни Дното Eisco Лаборатории

Това е достапна
DEN 460.80
Количината на стоката:

ИНДУСТРИСКИ КВАЛИТЕТ | Единствен, рамни дното тест цевка со 5ml капацитет.Тест цевка е направен од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 стакло.BAKELITE ЗАВРТКА ЗЗП | Опремени со Bakelite завртка капа за да се обезбеди тесна печат.ДИМЕНЗИИ | Тест цевка мерки 2.1" висок и е 0.6" широк (вклучувајќи капа).AUTOCLAVABLE | Autoclavable, со супериорен хемиски издржливост.Ниска температура од тебе - може да издржи високите температури & термички шокови.ОДЛИЧНО ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ ЛАБОРАТОРИИ, УЧИЛНИЦИ & ДОМАЌИНСТВО | Супериорен хемиски издржливост и топлина толеранција.Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.Станот дното тест цевка со 5ml капацитет.Цевка е направен од висок квалитет на Borosilicate 3.3 Стакло, и вклучува Bakelite завртка капа за да се обезбеди тесна печат.Цевка е корисно за различни лабораториски апликации вклучувајќи пренесување и складирање на хемикалии и примероци, и за ракување и culturing биолошки материјал.Исто така погоден за употреба во домот или гаража за изработка и чување.Тест цевка е autoclavable и се карактеризира со супериорен хемиски издржливост.Ниска температура од тебе, да им овозможат да го издржат високи температури & термички шокови.Eisco Лаборатории Borosilicate стакло, ги има следниве топлина tolerances : Вид Точка -515°C Annealing Точка 565°C Омекнување Точка 820°C. Тест цевка мерки 0.6" широк и 2,1" високи (вклучувајќи капа).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата