SYLVANIA 70W Керамички Метал Halide T4.5 Сијалица, G8.5 Bi-Pin База, 1 Пакет

SYLVANIA 70W Керамички Метал Halide T4.5 Сијалица, G8.5 Bi-Pin База, 1 Пакет

Това е достапна
DEN 490.08
Количината на стоката:

70 вати.Керамички метал halide тубуларна Т 4.5. 3,000 lumens на светлината.Пулсот на проектот, универзал, bi-pin база.Guranteed животниот век на 15,000 употреба часа.SYLVANIA METALARC POWERBALL Керамички Т светилки се исполнат денес е боја критична потреби, со комбинирање на конвенционалните метални halide пулсот започнете карактеристики, како што се добра ефикасност и долг живот, со подобрена светилка-tolamp боја конзистентност и висок CRI.Во споредба со конвенционалните кварц метал halide производи, SYLVANIA керамички лак цевка метал halide светилки изложба помалку варијации на боите и повисока ефикасност.Нивната висока значи lumens, одлична боја карактеристики и компактна големина им овозможи да се користи во широк спектар на апликации.METALARC POWERBALL Керамички светилки работат на постојните ANSI наведени магнетни придушници и на соодветен електронски придушници.На светилки треба да се користат во соодветна постојните тела наменети за метал halide светилки на слични wattages и конфигурации.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата