BOSTITCH Кадрирање Ноктите, 28 Степен, Жица за Заварување, 2-Инчен x 113-Инчен, 2000-Pack (S6D-FH)

BOSTITCH Кадрирање Ноктите, 28 Степен, Жица за Заварување, 2-Инчен x 113-Инчен, 2000-Pack (S6D-FH)

Това е достапна
DEN 744.00
Количината на стоката:

Земја на Потекло : Кина.Пакет должина : 18.0".Пакет ширина : 18.0".Пакет висина : 21.0".Опис на производот BOSTITCH Кадрирање Ноктите, 28 Степен, Жица за Заварување, 2-Инчен x 113-Инчен, 2000-Pack (S6 D-FH) Од Производителот Bostitch® произведува над 2000 видови на сврзувачки елементи.Секој fastener е конструиран за оптимални перформанси во Bostitch® tools, и за надминување на перформансите на очекувањата на нашите клиенти.Нашата цел е постојано зголемување на ефикасноста, продуктивноста и квалитетот, и да се обезбеди градење на код за усогласеност преку НАЛОЗИТЕ ESR 2020, ICC ESR 1539 и НАЛОЗИТЕ ER 5426 извештаи.Нашиот тим на инженери води индустријата во иновации и дизајн.Користење на нашата напредна лабораторија, нашиот тим на инженери на животната средина спроведува тестирање за да се проучување на ефектите од бура сили и други временски услови, повлекување на тестирање за да се оцени нови обложувања, пенетрациско тестирање за да се оцени вози карактеристики, развој и тестирање за да се оптимизира повлекување, на смолкнување и се повлече-преку перформанси.Bostitch® стап ноктите се дизајнирани, конструирани и произведени во четири различни форми и се идентификувани, главно, со она што го држи на ноктите заедно – пластика, жица, хартија или лепило.Лепило collation се користи на крај ноктите и brads за намали и парична казна дограма.Заврши нокти и brads опсег во должина од 3/8" да 2-1/2" со дијаметри кои се движат од 15 до 23 колосек.Пластични, жица и хартија средено, ноктите се користи за општа рамка и crating апликации.Стап ноктите опсег во должина од 1-1/2" за да 6-1/4" со дијаметри кои се движат од 0.113 да 0.165 инчи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата