Ореол Headband Sweatband Тенок, 1 Pullover Hairband, Има Коса во Место и Канали Пот Од Лицето

Ореол Headband Sweatband Тенок, 1 Pullover Hairband, Има Коса во Место и Канали Пот Од Лицето

Това е достапна
DEN 358.80
Количината на стоката:

1" Pullover Hairband, Има Коса во Место и Канали Пот Од Вашето Лице.Ореол Headband.sweatband.Тенок ореол Sweatband - pullover The Тенок Ореол Sweatband е ново 1" широк профил.Одликувајќи се со класичен еластична pullover дизајн, Тенок Ореол ќе одговара на било главата удобно да го пренасочи пот и влага од вашите очи и лице.Кој нашиот патентиран Пот Печат Зафат Технологија и Dryline Ткаенина, ова решение е одлична за блага до умерена вежбање.Тоа е одлично за трчање, велосипедизам, или речиси било која друга активност што ќе работат до пот.Тие се вклопуваат удобно под шлемови и се одличен sweatbands за мажите и жените.Тенок ореол Sweatband Карактеристики : Pullover дизајн е многу comfortable Patented Пот Печат канали пот врати и далеку од очите и лицето!Dryline ткаенина апсорбира потта, фитили влага и суши quickly Will не изгуби, облик, форма или се водат out Stays во место, за време на која било activity One големина одговара на мажите и women Works голем под helmets One годишна гаранција против производителот defects Made во САД.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата