Ubbi Сет од 2 Бебето Брише Точење со Пондерираниот Плочи и Безбедна Фоки, Расадник и Бебето Регистар од Суштинско значење да се Задржи Брише Свежи и Менување на Маса О?

Ubbi Сет од 2 Бебето Брише Точење со Пондерираниот Плочи и Безбедна Фоки, Расадник и Бебето Регистар од Суштинско значење да се Задржи

Това е достапна
DEN 719.76
Количината на стоката:

Вклучува две пондерирана бебе брише точење.ФУНКЦИОНАЛНА & ПОГОДНО : бројат плоча обезбедува бебе брише остане во место и да излезе едно по едно време.Ги надгледувате количината на бебето брише преку јасна прозорецот, па никогаш не ќе го снема.БЕБЕ БЕЗБЕДНОСТ : Направен од ПВЦ-, BPA-и phthalate без пластика за грижете се-слободно менување пелена решенија.VERSITILITY : Одговара на повеќето пелена caddies на пазарот.Достапни во 3 бои (Ubbi пелена caddy се продава одделно).МУЛТИ-за УПОТРЕБА : По медиокритет обука, користете диспензерот за лицето ткиво, влажни брише, креони или други мали деца essentials или играчки.КАПАЦИТЕТ : Дизајнирани да се одржи стандарден пакет на избрише, вклучувајќи крпа брише.Димензии : 4.5" W x 3.8" H x 8" Г Ubbi Брише Фармацевт 2 Пакет прави пелена промени бриз и за бебето и за родителите.Додадете леснотија да пелена време со овој удобен refillable бебе брише носителот кој бројат плоча која го обезбедува избрише доаѓа лесно и едно по едно време.Тоа е дизајниран со безбедна гума печат кој обезбедува влажна, свежа бебе избрише секој пат.Оваа фармацевт е исто така компатибилна со повеќето пелена caddies на пазарот.На Ubbi Пондерирана Бебе Брише Фармацевт, исто така, може да се пофали со јасно прозорец кој им овозможува на родителите да ги надгледувате количината на брише лево за да се спречи од трчање надвор во средината на промена.На дното е познат со не-пропадна нозе за дополнителна леснотија.Оваа брише носител е направен од ПВЦ-, BPA-и phthalate без пластика правејќи го безбедно за двете новороденче пелена промени и неуредна години.Оваа промена на пелена е-мора да има суштинско значење за вашиот расадник.На Ubbi Пондерирана Бебе Брише Фармацевт, исто така, прави совршен бебе туш подарок!Ubbi Пелена Caddy се продава одделно.За нас : Ubbi е глобално призната бренд, дизајнирање на иновативни и креативни производи со родители и деца во умот.Под Ubbi име, ќе најдете единствени, квалитетни производи, кои се лесни за употреба, и да се поедностави родителите животи, додека одржување на бебиња среќен и безбеден како што може да биде.Нашите челик, мирис заклучување пелена pail беше прв на пазарот во 2011 година, и стана нашиот предводник на објектот.Со истиот клиент фокусирани филозофија и иновативен дизајн способности, ние се прошири во различни категории на производи : хранење, модерна и тренди on-the-go предмети, и мувла-отпорни бања играчки и функционални додатоци.Од концепт до крајната создавањето, Ubbi тим работи заедно секој чекор од патот да донесе најдобри во дизајнот и вредност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата