Bonlino Сатен Pillowcase за Косата и Кожата, Сет од 2, Анти-Статички Навремено Отпор Сатен Перница Покрива со Плик Затворање, Стандард 20x26 Инчи Pillowcases Темно Сива боја

Bonlino Сатен Pillowcase за Косата и Кожата, Сет од 2, Анти-Статички Навремено Отпор Сатен Перница Покрива со Плик Затворање, Стандард

Това е достапна
DEN 287.76
Количината на стоката:

ПРЕМИУМ ПОЛИЕСТЕР САТЕН - Bonlino Сатен pillowcase е изградена од 100% полиестер за непречено чувство со сјајни изглед, навремено отпор, и како меки како свила.Нашите рециклиран полиестер е сертифициран од страна GRS, што значи дека тие се еко-пријателски.High-end сатен е исчезнат-отпорни и потрајни од свила pillowcases во разумна цена - Прекрасни и луксузни сатен pillowcase дава мазна и свиленкаста чувство да ви помогне да имаат звук спијам цела ноќ.Убава Фризура Трикови - Bonlino сатен pillowcases Во 3 M Анти-статички Третман, создавајќи помалку триење на вашата убава кадрава фризура и намалување на косата кршење отколку да спие на други pillowcases - помогне да се задржи вашите сјајна коса, совршена за кадрава коса.Свиленкаста и мазна сатен pillowcases заштита на вашата коса за да се задржи метежот и frizz слободни.Влага Wicking - Сатен навлаки Во 3 M Scotchgard Влага Управување Третман помогне да имате подобро спиење и се будам секое утро чувство обнови.Свилен pillowcases за кожата се обезбеди совршено мазна текстура за да се заштити вашата кожа против лицето спиење линии кои би можеле да станат длабоки брчки - Одржување на вашата кожа мека и moisturized да се подобрат вашето лице - Спијат на сатен перница случај може да се намали триењето да ги заштитите вашите трепки од creasing.ПЕРСОНАЛНИТЕ ДИЗАЈНИ – Сатен навлаки се дизајнирани со плик затворање со 7.87 инчи/20 CM долго панел внатре за да се спречи вметната перница лизгање за време на вашиот сладок сон.Не патент pillowcase е лесно on и off дизајн да ви донесе единствен и пријатно искуство.Од суштинско значење дамка перница опфаќа погоден за секого и за сите сезони.ГАРАНЦИЈА за квалитет – ве Молиме рака мие нежно, железо на ниска топлина; нема машина за миење, не сува чиста, кајгана, спин, или циклус.Ние сме посветени на обезбедување на вас ултра-меки атмосфера pillowcases да се заштитат вашата убавина и здравиот сон.Ако имате било какви прашања, слободно контактирајте со нас.Вашето задоволство е наша врвот мотивација : ).Bonlino, изградена на безбедна и пријатна начин на живот, минималистички уште модерни дизајни, е посветена на обезбедување на професионални дома текстил објекти со врвен квалитет прифатлива!.Bonlino сатен pillowcases Во 3 M Анти-статички Третман, создавајќи помалку триење на вашата убава кадрава фризура и намалување на косата кршење отколку да спие на други pillowcases - помогне да се задржи вашите сјајна коса, совршена за кадрава коса.Повеќе, свилен навлаки со влага-wicking третман помогне да имате подобро спиење и се будам секое утро чувство обнови.Bonlino сатен pillowcases погоден за секого во цела сезона да ја користите.Луксузна сатен pillowcase со дамка отпорни функција дава мазна и мека чувство за да се обезбеди тесна спиење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата