2 Парчиња Работи Капи со Копчето Вратоврска Назад Капи со Sweatband за Жените и Мажите,Една Големина - Вселената Галаксија на Простор Планета

2 Парчиња Работи Капи со Копчето Вратоврска Назад Капи со Sweatband за Жените и Мажите,Една Големина - Вселената Галаксија на Простор

Това е достапна
DEN 1744.80
Количината на стоката:

Увезени.Вратоврска затворање. [Премиум Памучен Материјал] Направен од високо-квалитет полиестер, кој е лесен, удобен, дише, кожата-пријателска, удобна за долго време облечен.Со добар печатење квалитет, после миење, тие нема да се намалат или исчезнат. [Ублажување на Вашето Уво е Болка] овие работни капи доаѓаат со копче дизајн, кој може да обезбеди убаво заштита за луѓето кои треба да се носат маски за долго време, Можете да прикачите и ремени на копчиња, наместо на вашите уши, која може да ви обезбеди повеќе удобен начин да се носат маски. [Sweatband Дизајн] Не само Bouffant капи со копчиња дизајн, и, исто така, изградена-во sweatband преку челото, која брзо може да ги апсорбира сите потење да се задржи на чело чисти, суви и свежи за долго време работат, никогаш не влијае работи, супер удобно особено во лето или долго време облечен. [Добро Прилагодување] дијаметар на врвот на капа е 7in/18cm.Унисекс големина, оваа шапка има одлична еластичен завој на грб и копчето дизајн, можете да едноставно се приспособат на стегање да се вклопи во различни главата облици и типови коса на мажите и жените. [Уникатен Дизајн] Покрај копчиња на секоја страна, На симпатична мулти бои за печатење ќе бидете во добро расположение на работни дена и ќе го направат вашиот пациенти насмевка, се збогати работен век. 2 Парчиња работи капи со копчето вратоврска назад капи со sweatband за жени мажи Карактеристики : Апсорбира потта Лесно се апсорбира потта за време на вашиот работното време и задржи челото свежи.Еластична бенд на грб Една големина одговара на повеќето жени мажи и направите поудобен.Бесплатни јазол тај-може да се врзат рака да се поправи капа и да се направи тоа се вклопува можете подобро.Применливи прилики : Овие прилагодливи работи капи може да се примени за ресторан, дома, хотел, салон и така натаму, што е практичен додаток за да се задржи вашата коса чиста и сува, погодни за работа шапка, готвач шапка, итн., кој ќе ви даде убаво облечен искуство.Една големина одговара на повеќето : Овие копчето caps се еластичен и прилагодлив, може да се прилагоди за да одговара на вашите глава добро, една големина е погодна за луѓе со различни фризури и главата видови во различни индустрии.Материјал : Полиестер, Големина : една големина одговара на повеќето Боја : како на слики прикажани Пакет вклучува : 2 x Работи капи Топло напомена : Некои мириси се нормални само по шапка е примена.Тоа може да се мијат со топла вода и овошје за да ги споделите мирис исчезне.Миење на работа шапка во студена/топла вода пред првата употреба.Ве молиме овозможи мало боја разликата се должи на различните екрани.Ве молиме овозможи мала големина разлика поради различни прирачник за мерење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата