ЕНЕРГИЧНИ ПЛАНИНИТЕ Сушени Црна Габа Woodear Печурки 5 Унца

ЕНЕРГИЧНИ ПЛАНИНИТЕ Сушени Црна Габа Woodear Печурки 5 Унца

Това е достапна
DEN 231.60
Количината на стоката:

5 Мл Црн Габа Woodear Печурки (Auricularia Polytricha), се одгледува во целиот свет, но порасна за комерцијални сува пазар речиси исклучиво во Кина.Woodear печурките се верува многу да се добри за срцето.На woodear има цврста кожа со малку крцкава текстура и питу вкус.Љубопитни во текстура, интригантна во вкус, и со современ изглед оваа печурка е совршен за хип дома готвач.Основна Подготовка : за Да reconstitute, место саканиот износ во сад и покријте ја со врела вода.Нека се впие за 12-15 минути, мешајќи повремено. 1 мл суво reconstitutes да 9-10 оз.Многу готвачи почнаа да се третираат рендан Дрво Уво како тестенини како наместо на печурка.Додадете ги на ладно soba јадења, или метежот заедно со fettuccini и slather во afredo сос за Исток-ги исполнува-Запад јадење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата