Бран Суперсоничен Женска

Бран Суперсоничен Женска

Това е достапна
DEN 1341.84
Количината на стоката:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Синтетички.Направени во САД или Увезуваат.Воздух мрежа Горниот : Воздух Мрежа Горниот дел За Чувствувате Чувствуваат, Breathability, И Удобност.Ср Допир : Шок Апсорбирање На Средината На Единствена.Напредни Тапацир Материјали Кои Се Полесни, Апсорбира Шок, И Го Задржува Транзиција Непречено И Брзо.Конструиран За Женската Одбојка Играч.Тежина : 10 Унци.Опис На Производот Mizuno 430240. 9073. 05. 0600 БРАН СУПЕРСОНИЧЕН ЖЕНСКА ЦРНО-СРЕБРЕН Обувки Од Производителот уште Од нашето основање во 1906 година, ние во Mizuno се преземат посебна гордост и задоволство да се биде во можност да учествуваат во возбудлив свет на спортот, а во изведба на целиот свет на сцената за нашите активности.Секој еден од нас е воден од идеалот на вистински спортски дух.Тоа беше точно пред приближно 100 години и се уште е вистина денес.Тоа е евидентно во нашата корпоративна филозофија која, едноставно речено, е "да Придонесуваат за општеството преку унапредување на спортинг стоки и промоција на спортот." Оваа филозофија е јасно прикажан во нашата силна поддршка на бројни светски спортски настани и во нашата посветеност за унапредување на спортот преку најсовремена технологија и истражување.Нашата стратегија за развој е да се создаде производи со карактеристики кои се подобри спортист перформанси и се уникатни за само Mizuno.Овие технолошки достигнувања направи нашата спортска опрема и облека оди на екстра миле и да се задржи во совет врвот играње форма без разлика на спортот, ниту услови.Без разлика дали тоа е нашиот Здив Термо линија на облека која генерира топлина од апсорпција на влага да се задржи топло во ладилникот температури, за нашата линија на Арктикот Допир облека што ги протера топлина и влага, генерирани од страна на телото за време на вежба за да го задржи вашето тело кул и удобно, вашата удобност и перформанси се во првите редови на нашите иновации.Од дијамант до песна, од судот да го fairway, Mizuno е посветеност на Сериозна Перформанси сјае преку.Денес, високо квалитетна опрема која само Mizuno може да произведе се потпира од страна на спортистите од целиот свет.Ние произведуваме супериорен квалитет опрема за сериозна перформанси, преку подмолна комбинација на технологија и изработка.Затоа, во Mizuno, вашата страст е нашата опсесија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата