ACDelco Професионални 18K1551X Предни Диск Сопирачки Caliper Хардвер Комплет со Клипови и Bushings

ACDelco Професионални 18K1551X Предни Диск Сопирачки Caliper Хардвер Комплет со Клипови и Bushings

Това е достапна
DEN 375.36
Количината на стоката:

Пакет Димензии : 1.8 H x 13.8 L x 11.1 W (инчи).Врши стандарди бара од OE производители обезбедување оптимална заштита, услугата живот и безбедност.Пакет Тежина : 0.1 фунти.Земја на Потекло : сад.Врши стандарди бара од OE производители обезбедување оптимална заштита, услугата живот и безбедност.Вклучува хардвер потребни за лесна инсталација.Темелно конструиран да ги исполни или надмине вашите очекувања за фит форма и функција.На ACDelco Професионални Dura Stop Диск Кочница Хардвер Комплет содржи висок квалитет замена на компоненти за вашето возило е систем за сопирање.Овој комплет вклучува потребните завртки, сврзувачки елементи, bushings, и други хардвер потребни за поправка на вашето возило диск кочница апликации.Сопирачките се една област во која возило сопственици едноставно не може да се постигне компромис.Со ACDelco Сопирачки, можете да добиете мир на умот, кој доаѓа со делови кои се стручно се конструирани, произведени на строги tolerances, темелно тестиран и поддржана од страна на ACDelco име.Изберете од нашите генетски модифицирани Оригинална Опрема, Стручни Dura Stop, Предност, и Специјалност Серија за да ги задоволат вашите перформанси потреби и буџет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата