Kenchii Шкорпија Чешлање Shears 9 Straight

Kenchii Шкорпија Чешлање Shears 9 Straight

Това е достапна
DEN 2158.80
Количината на стоката:

Kenchii Модел : Шкорпија KESC9. Големина : 9" Директно ~ Рачка : Пеперутка.Материјал : Ниво 1 ~ Rockwell : 54-55. Edge : Стандард трајни работ за секојдневна употреба.Овој објект е Karla е Професионален Избор!.Овој влез на ниво на Јапонски нерѓосувачки челик смолкнување има добра цврстина, отпорност на корозија и не е во можност да се задржи голема предност.Совршен влез на ниво на Kenchii на Смолкнување за почетник, студент или домашно милениче сопственик.Најдобро за prebath shaping.Можете да ги купите Kenchii Shears со доверба!Kenchii нуди Доживотна гаранција загарантирана да бидат ослободени од дефекти во материјалот и изработката за живот!Kenchii е познат во стручната чешлање индустријата за креирање на најдобрите и иновативни чешлање shears во светот.Многу од нашите индустриски лидери користат и препорачуваат Kenchii Shears.Ќе забележите дека многу од врвот чешлање кандидати употреба Kenchii Shears во рингот.Тие се признати кај стручни groomers како највисок квалитет бренд на смолкнување и извонредна вредност.За речиси една деценија Kenchii е лидер во иновации и технологија во производството на високо квалитетни shears.Kenchii shears се испраќаат преку UPS-от директно од производителот да адреси во континентална САД.Пратки до Алјаска, Хаваи и Меѓународни брод НИ e-Mail.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата