1-Пол Feed-Преку Motor Starter, 20 Засилувачи AC, Комплет NEMA Оценка 3, 7CD, 9EFG

1-Пол Feed-Преку Motor Starter, 20 Засилувачи AC, Комплет NEMA Оценка 3, 7CD, 9EFG

Това е достапна
DEN 751.20
Количината на стоката:

Предмет : Motor Starter.Засилувачи AC : 20. Комплет NEMA Оценка : 3, 7 CD, 9 EFG.Центар Стил : Feed-Преку.Центар Големина : 1/2".Опасен Локација Рачни Моторни Стартери и Switches Feature Eaton внатрешни почеток.Моторни стартери бараат 1 термална единица, се продава одделно.Комплет мат. : 7.03"H x 3.72"W x 5.31"D. NEMA номинална 3, 7 CD, и 9 EFG.УЛ Наведени за Класа I, Div. 1 и 2, Класа II, Div. 1 и 2, и Класа III.Спецификација : Предмет : Моторни Starter Amps AC : 20 Enclosure NEMA Оценка : 3, 7 CD, 9 EFGHub Стил : Feed-Thru Hub Големина : 1/2"Број на Банди : 1 Description/Специјални Функции : го Фрлија Во Центри.Заменлив Грејач Единици.Нема.на Термички Единици Потребни : 1 Number на Столбови : 1 Starter Тип : Manual Height : 7.03"Ширина : 3.72"Длабочина : 5.31"HP 120 V : 1 HP 240 V : 1 HP 32 VDC : 1/4 HP 240 VDC : 1/4 HP 230 VDC : 1/4 Standards : UL508, УЛ 698,УЛ 1203, C22.2 Број 14-M, C22.2 Број 25, C22.2 Број 30, УЛ Наведени за Класа I, Division 1 и 2, Групи, C, D; II Класа, Division 1 и 2, Групи, E, F, G; и Класа III".

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата