Extech 382200 Дигитален Единствен Излез 30V, 1A DC Напојување

Extech 382200 Дигитален Единствен Излез 30V, 1A DC Напојување

Това е достапна
DEN 3234.96
Количината на стоката:

Прилагодливи 0 до 30 V и од 0 до 1А излез.Dual позадинско осветлување на LCD дисплеи за напон и струја.Краток Спој и преоптоварување заштитени.Оптоварување регулатива 0.01% + 2m V за константен напон и 0.2% +3m A за постојан струја.Работи од 120 VAC ±10%/60 Hz.Од Производителот DC напојување нуди прилагодливи 0 до 30 V и од 0 до 1А излез.Карактеристики двојна позадинско осветлување на LCD дисплеи за сегашните и напон и краток спој и преоптоварување заштита.Работи од 120 VAC ±10%/60 Hz извор на енергија.Банана приклучок излези.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата