DUNSI 4Pcs DB9 Женски Адаптер за Полнач Збег Одбор Solderless RS232 9pin Порта D-SUB Сериски Терминал со Долго Завртки Опашка Цевка

DUNSI 4Pcs DB9 Женски Адаптер за Полнач Збег Одбор Solderless RS232 9pin Порта D-SUB Сериски Терминал со Долго Завртки Опашка Цевка

Това е достапна
DEN 551.76
Количината на стоката:

【ЧИСТ БАКАР ТЕРМИНАЛ 】DUNSI премија премија надградба DB9 Женски Адаптер Одбор е издржлив, отпорен на приклучување и unplugging, и има добар контакт.Користење на сите-бакар заштита на животната средина терминали има добар пренос перформанси и овозможува пренос на големи струи. 【ГЛАВНИОТ СПЕЦИФИКАЦИЈА】Висок квалитет PCB превозникот, FR-4 стаклени влакна ПХБ.Во согласност собрание, 100% нов, квалитет повеќе се проверуваат пред исполнети.Сите бакар база, контактиран подобро и повеќе антиоксидативни.Сите сигнал пристаништа име и јасно означени.На жици е цврст и сигурен,Не треба да лемење, користете шрафцигер за инсталации, за обновливи,Со пена за изолација на дното. 【ОПТИМАЛНИ ПЕРФОРМАНСИ】DUNSI премиум надградба DB9 Женски Адаптер за Полнач Одбор 100% сосема нов Чист бакар позлатен зглобовите, парична казна лемење зглобовите, отпор да го приклучокот, а и добар контакт за да се обезбеди висок квалитет, издржливост и долг живот.Домувањето е дизајниран со виткање тока за лесна монтажа и демонтажа без алатки. 【ШИРОКА ПРИМЕНА】Погоден за различни pin конекции кои што се потребни да се користи сериски комуникации индустриски контрола на производи.Домувањето е дизајниран со виткање тока за лесна монтажа и демонтажа без алатки. 【ПАКЕТ и УСЛУГА】Пакет Вклучуваат : 4 Pcs x DB9 Женски Конектор Одбор.Било прашање Pls падна слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 ЧАСА.И ние нудиме 12 месеци гаранција.Спецификации : DB9 Машки 9 Pin да Завртка Терминал Конектори Сигнал Module DB9 Женски 9 Pin да Завртка Терминал Конектори Сигнал Module Total Големина : 46 mm×34 .5mm×21 mm/ 1.83"×1.36"×0.83"Боја : Црна, Green Connector материјал : чист бакар позлатен joint Housing материјал : еколошки PP инженеринг materials Shell тип : виткање snap-on Gold-позлатен приклучок, заштита на животната средина бакар terminal The комуникација позлатени конектори е издржлив, отпорен на приклучување и unplugging, и има добар контакт.Користење на сите-бакар заштита на животната средина терминали има добар пренос перформанси и овозможува пренос на големи струи.Виткање тока тип за брзо и лесно assembly The школка донесува виткање тока школка, која е погодно за собранието на ефикасност при користење.На високо-мекост PP материјал може да биде постојано укината и користи.Пакетот Вклучува : 4 Pcs x DB9 Женски Конектор Одбор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата