Turquoize Стол Опфаќа за трпезарија Парсонс Стол Slipcover Водат Јадење Стол Опфаќа збир на 4 Отстранлив Кујна Катедрата ги Покрива Катедрата Заштитник Опфаќа за трпезариј?

Turquoize Стол Опфаќа за трпезарија Парсонс Стол Slipcover Водат Јадење Стол Опфаќа збир на 4 Отстранлив Кујна Катедрата ги Покрива

Това е достапна
DEN 551.76
Количината на стоката:

Жакард Strethy Ткаенина.Увезени.СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ : Нашата 1 парче водат јадење стол се покрие една големина која е идеална за повеќето.Секогаш мерка стол назад ширина и висина назад пред да нарачате : Одговара и за стол висина 19.5-22.5" и стол назад ширина 15.3-17.7" и стол седиште ширина и должина 15-18", дебелина од 3,5-6.7".ШИРОКО КОРИСТЕЊЕ : Сет од 4; Turquoize е јадење стол опфаќа вклопат за повеќето од парсонс стол.Тоа може да се користи за хотел,свадба банкет, на вечера, на состанокот, прослава, церемонија, семејството трпезариска соба декорација, итн.НЕВЕРОЈАТНИ МАТЕРИЈАЛ : Turquoize е троседот опфаќа се изработени од 85% полиестер/15% spandex ткаенина со мали проверки жакард шема.Висока еластичност, мека и анти-навремено, издржливи и долготрајни, го освежат вашиот внатрешни работи оркестарот.ВНИМАТЕЛНО КОНСТРУИРАНИ : Повеќе од функцијата-over-моден slipcovers дека може да дојде на ум, Turquoize стол опфаќа се функционални, убава и заштедите пари со продолжување на животот на каучот.Трансформира вашиот стар мебел за сосема нов.ЛЕСНО НЕГА : Машина мие со ладна вода.Измијте посебно во нежни циклус.Користење на благи перење детергент.Не кајгана.Turquoize е производство на широк спектар на троседот опфаќа, љубезно ве молиме да ја разгледате нашата повеќе луксузни троседот slipcovers.Достапен со три пакет избор : 2 Pack; Pack 4, 6 Pack, sellable со цврсти бои : Сива, Морнарица, Кафеава, Каки, Темноцрвена, Црна, Taupe, слонова коска.Нашите 1 парче водат јадење стол се покрие една големина која е идеална за повеќето.Секогаш мерка стол назад ширина и висина назад пред да нарачате.Одговара и за стол висина 19.5-22.5" и стол назад ширина 15.3-17.7" и стол седиште ширина и должина 15-18", дебелина од 3,5-6.7".Turquoizes водат јадење стол покрива не само што се заштитува вашиот мебел, но, исто така, се трансформира една стари, истрошени каучот во одлична централен на вашата соба.Разновидноста на каучот покрие бои и димензии на располагање, го прави лесно да се најде совршен slipcover да одговара на вашиот личен стил.Тие исто така лесно да се промени и се совпаѓаат со вашето оркестарот година!.Достапен со три пакет избор : 2 Pack; Pack 4, 6 Pack, sellable со цврсти бои : Сива, Морнарица, Кафеава, Каки, Темноцрвена, Црна, Taupe, слонова коска.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата