Заслуга Абразиви 481-08834149836 Метал Мини Размавта Тркала Со Монтирани Челик месо тело 3 x 1 x 0.25 40 Ронки

Заслуга Абразиви 481-08834149836 Метал Мини Размавта Тркала Со Монтирани Челик месо тело 3 x 1 x 0.25 40 Ронки

Това е достапна
DEN 1000.80
Количината на стоката:

Карактеристики.Дизајниран со челик месо тело како составен дел на секое тркало за подобра рамнотежа и брзи промени на воздухот алатки кои имаат collet дизајн.Размавта тркала дизајн и флексибилност на материјалот остава пофини заврши ронки од други обложени абразивни производи.Квалитет на алуминиум оксид абразивни за добра намали стапка и живот.Полу-флексибилни памучна подлога за добар живот и ниска price Specification.Кол. - 3 во.Должина - 0.67 во. Ширина - 7 во.Дебелина - 1 во.Арбор Diam. - 0.25 во.Ронки - 40. Брзина - 20000 вртежи во минута Max.Абразивен Материјал - Алуминиум Оксид.Апликации - Отстранување на Тешки Машина Знаци Burrs Рѓа Скала и персоналниот данок на доход Марки.Висина - 7.40 во.Грубост Одделение - Екстра Крупни.Тежина - 0.25 кг.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата