RWM Casters HRO-0312-06 3 x 1-1/4 Тешко Гумени Тркала со Oilite Имајќи за 3/8 Оска, 250 Фунти Капацитет

RWM Casters HRO-0312-06 3 x 1-1/4 Тешко Гумени Тркала со Oilite Имајќи за 3/8 Оска, 250 Фунти Капацитет

Това е достапна
DEN 226.80
Количината на стоката:

Тврда Гума.Oilite Имајќи.За 3/8" Оска. 250 фунти капацитет. 3" x 1-1/4" Големина на Тркало.RWM Тешко Гумени Тркала се користи каде што е ниска цена, лесно тркалање тркала се потребни.Тешко Гумени Тркала нуди добра кат заштита, се потивок од челични тркала, и се силни и чип отпорни.Тешко Гумени Тркала имаат центарот линија се наоѓа во средината на упатуваа.Овој центар линија, дури и кога се отстранат што е можно поблиску, може да предизвика оштетување на меките евтини подови.Тешко Гумени Тркала може да станат кршливи со текот на времето, и повеќе, па кога се изложени на надворешни елементи.Тешко Гумени Тркала може да попуштат кога падна од ограничен височини или подложен на влијание или шок.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата