Sony STRDH750 7.2 Канал 4K AV Приемник

Sony STRDH750 7.2 Канал 4K AV Приемник

Това е достапна
DEN 9999.60
Количината на стоката:

Вграден-во AAC и apt X кодек поддршка избегнува сигнал квалитетот на косата кога стриминг на музика безжично.24p Вистинско Кино (pass-through)Види Blu-ray Диск филмови на нивниот мајчин рамка го оценувате (24 рамки во секунда) спарен со 24p компатибилен hd телевизор и репродукција уред, како Blu-ray Диск Плеер или Play Station игри конзола преку HDMI cable9.И за љубителите на филмот, HD Дигитален Кино Звук носи вистина, театарот-како искуство за сè што ќе види. 1015 W A/V Ресивер (145 W x 7 на 6 ohms, 1k Hz, THD 0.Консултирајте www. Лесно поврзете компатибилни, преносни уреди, вклучувајќи : Android паметни телефони, i Pod/iphone телефони, дигитални музички плеери, па дури и USB дискови или палецот тешко drives2.11 Syncs со BRAVIA Sync или Театар Синхронизирате производи.2 канали, 1015 watts и Bluetooth конективност, па можете да стримувате музика од вашите омилени апликации или уреди.HD Дигитален Кино Звук со пред-Средно speakers Optimize вашиот приемник прилагодувања за да ги имитираат кино звук карактеристики.Дигитален Кино Auto Calibration - Брз Звучник Поставен Up Quickly и лесно да се зголеми вашиот во домашно кино искуство преку Дигитални Кино Auto Calibration функција.На Power145 W по канал, на УЛ-DH750 обезбедува импресивна мулти-канален звук перформанси.Карактеристиките и спецификациите се предмет на промена без претходна најава.Dolby е регистрирана трговска марка на Dolby Laboratories.Промена влезови, ги прилагодувате поставките, и потврди нивоата на јачината на звукот на екранот.0 МАКС)Центар : Yes Front (Бас/Treble) : Yes Front A (L/R) : Yes Front Висока (L/R) : Yes Surround (L/R) : Yes Surround Назад (L/R) : Yes AV Во : Пред Вклучувајќи AV : 2 HDMI Во : 4 Composite Видео Излез : Inc.09%)Бенд : 6 DCAC : D.com за целосна детали.5 Cable се продава одделно.i Pod, i Phone, i Pod touch, i Pod класичните, i Pod nano, i Tunes, Air Play се регистрирани заштитни знаци на Apple Inc.7 Requires HDTV и HDMI кабелот се продава одделно.4 HD Inputs Make на повеќето од вашите HDMI-опремени, со висока дефиниција видео и аудио способен уреди : Sony Play Station систем за забава, Blu-ray Диск плеер, или било кој друг уред со 4 HDMI влезови (до 4 K способни)4.Сите права се задржани.Пред Висина на владата им овозможува вокал висина и 3 D ефекти за подобрување на ефектите позиционирање и додаваат длабочина.Play Station е трговска марка на Sony Computer Entertainment.Опис на производот Сè доаѓа заедно 7.Сите права се задржани. 2014 Sony Electronics Inc.3 Application мора да се симне од i Tunes апликацијата store или Google Play продавница.Режим на Аудио/Видео сигнал помине-through Enjoy лесен пристап до сите на вашите HDMI поврзани уреди, без да моќ на receiver4. 4 K A/V Ресивер со Bluetooth Everything доаѓа заедно 7.Дополнителни формати на датотеки се поддржани вклучуваат : MP3, AAC, WMA, WAV 192k, FLAC 192k, ALAC, AIFF формати.6 kg)1 Interoperability и компатибилноста помеѓу Bluetooth уреди се разликуваат.Едноставно поврзете го компатибилниот уред на примачот, и да уживате.Sony, BRAVIA, Театар Sync, 24p Вистинско Кино и Дигитални Кино Звук се трговски марки на Sony Corporation.3 Кодек : SBC/Apt-x/AAC) со NFCUSB : Yes 1 (Пред : i Phone/WM)(поддршка формат : MP3, AAC, WMA, WAV192k, Flac 192k)поддршка i Phone4s спецификации : (DC 5 V, 1.Поддршка на сите компоненти со 4 HD влезови и 4 K резолуција pass-through.Висока-Резолуција Аудио playback Convenient USB connectivity2 поддржува висока малку го оценувате 192k/24-bit WAV/FLAC аудио репродукција.Поддршка на сите компоненти со 4 HD влезови и 4 K резолуција pass-through.1) : Да/Yes DTS 96/24/ DTS Neo : 6 : Yes DTS HD MA/ DTS HD ЧАС : Да/Yes Dolby Digital EX/ Dolby Digital : Да/Yes Dolby Dual Mono : Yes Dolby Prologic/II /IIx /IIz : Yes (Prologic и Prologic ii) Dolby Tru HD/Dolby Digital + : Да/Yes LPCM ("2 CH/5.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата