40V 6.0 Ah Li-ion Замена на Батеријата Компатибилен со Ryobi 40v Литиум Батерија OP4040 + OP401 40V за Полнење Компатибилен со Сите Ryobi 40v Литиум Батерија

40V 6.0 Ah Li-ion Замена на Батеријата Компатибилен со Ryobi 40v Литиум Батерија OP4040 + OP401 40V за Полнење Компатибилен со Сите

Това е достапна
DEN 2687.76
Количината на стоката:

Замена на ОЕМ# OP4060 A : Батерија Тип : Литиум-јонска Напон : 40 V Капацитет : 6000m Ah Отстранлив & Батерија Висок капацитет на батеријата за продолжен се кандидира време.Широко Компатибилност : Оваа батерија работи со сите RYOBI 40-Volt литиум-јонска алатки (string тример, косилка за трева) и полначи информации, вклучувајќи RY40200 RY40403 RY40204 RY40530 RY40460 RY40180 RY40250, и OP403 A OP401 ZROP401 OP400 A RY40440. Заменете Ryobi 40 V батеријата дел# : OP4050 A OP4015 OP4026 OP40201 OP40261 OP4030 OP40301 OP4040 OP40401 OP4050 OP40501 OP40601. На-табла на животниот Век на Батеријата Индикатор : 4 LED светлата на батерија што укажуваат на останатите моќ за корисникот погодност и над-профилирани рабови за влијанието заштита.Безбедност и Сигурен : литиум-јонска батерија е CE, FCC, ROHS уверение, изградена-во текот-бесплатно, над-испуштање, во текот-напон, над-струја, и над-греење заштита, безбедност за батеријата и вашиот RYOBI 40-Volt колекција.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата