Тип-c USB Кабел Тријада Тестер, 11 7.5 2 см, Три-Фаза Тестер на Податоци на Линија Проблем Кабел Тестер Линија PCB

Тип-c USB Кабел Тријада Тестер, 11 7.5 2 см, Три-Фаза Тестер на Податоци на Линија Проблем Кабел Тестер Линија PCB

Това е достапна
DEN 422.16
Количината на стоката:

Напредни чип прави сигурни и прецизни мерења на локации.Пчела и индикатор светлото ве потсетам на вина видови.Тоа е способен да се способни за тестирање надвор отворено коло, кратки-коло, жица за заварување за грешки и други проблеми на податоци жица.Мулти-ниво на заштита гарантира стабилноста и безбедноста на тестирање.Овој usb кабел тријада тестер доаѓа со три пристаништа на тип-c, мини usb, и микро-usb.Овој usb кабел тријада тестер доаѓа со три пристаништа на тип-c, мини usb, и микро-usb.Тоа е способен да се способни за тестирање надвор отворено коло, кратки-коло, жица за заварување за грешки и други проблеми на податоци жица.Пчела чарли и индикатор светлото ве потсетам на вина видови.Напредни чип прави сигурни и прецизни мерења на локации.Мулти-ниво на заштита гарантира стабилноста и безбедноста на тестирање.

Клучни карактеристики

Product type:
USB Cable Triad Tester
Material:
PCB
Supported port:
Type-C, Mini USB, Micro-USB
Indicator:
Bee cue, indicator lights
Package size:
approx. 11 * 7.5 * 2 cm/ 4.3 * 3.0 * 0.8 in
Package weight:
39g/ 1.4oz
Package List:
1 * USB Cable Triad Tester :

Слични производи во категоријата