yourose Сатен Pillowcase за Коса и Кожа, 2 Пакет Стандардна Големина Свилен Pillowcases со Плик Затворање, (Црна, 20X26,2 парчиња)

yourose Сатен Pillowcase за Коса и Кожа, 2 Пакет Стандардна Големина Свилен Pillowcases со Плик Затворање, (Црна, 20X26,2 парчиња)

Това е достапна
DEN 155.76
Количината на стоката:

【100% ПОЛИЕСТЕР САТЕН】 yourose сатен перница покрие користи 100% полиестер сатен(сатен се однесува на ткаат на ткаенина не влакна) ,да обезбеди еластични се чувствуваат со карактеристичен и lustrous изглед,со висок квалитет сатен е повеќе цврсти и издржливи од свила.На сатен влакна се одлични за температура регулатива која ќе овозможи да се добие добар ноќен одмор. 【ДОБРА ЗА КОСАТА】 yourose лизга свилен сатен pillowcases се спречи опаѓањето од стануваат заврзана и сплетен,добро спие, одлична за спречување на брчките, сува кожа и frizzled коса, и наутро креветот со главата.Тоа создава помалку триење на вашата убава кадрава фризура и го намалува коса кршење од спиење на памук pillowcases. 【УБАВИНА ЗА КОЖАТА】 yourose сатен навлаки за кожата се обезбеди совршено се лизга и мазна текстура за да се заштити вашата кожа против лицето спиење линии, спијат на сатен перница случај може да се намали триењето да ги заштитите вашите трепки од creasing. 【КАРАКТЕРИСТИЧНА ПЛИК ДИЗАЈН】пликот затворање дизајн на свила pillowcase за косата и кожата ќе се заштити вашата перница и вашата коса.Вие нема да се грижите за кршење на патент кога перење на сатен перница случај во машина за перење. 【ЛЕСНО ДА се МИЈАТ】Претвори сатен перница случај внатре кон надвор, место во внатрешноста на мрежа торба за перење и миење со благ детергент.Ладење луксузни сатен pillowcase држи одлично во ладна деликатна се мијат и подобро да се ИСУШИ тоа виси на решетката.Сатенски pillowcases може да ги задржи да се чувствувате топло во ладно и кул во топла за да се обезбеди да звук спијам цела ноќ долго.Против лицето спиење линии кои би можеле да станат длабоки брчки за заштита на вашата кожа во текот на вашиот сон и да се заштити вашата природна коса за да се задржи метежот и frizz слободни, совршен за навивам и сува коса.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата