LED Светло во Видео, GVM 2 Пакет Видео Осветлување Комплет со СТАН Интелигентни Функција, Професионална Фотографија Светла за Полнење, Bi-Боја 2300K-6800K, CRI 97 за YouTube Студио ?

LED Светло во Видео, GVM 2 Пакет Видео Осветлување Комплет со СТАН Интелигентни Функција, Професионална Фотографија Светла за Полнење,

Това е достапна
DEN 5221.20
Количината на стоката:

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . ➤Стан Интелигентна Контрола Функција : Фотографија светлина опремени со Мобилен Стан контролна функција, може да се контролира од страна на вашиот паметен мобилен уред, пребарување GVM и да ја преземете GVMEasily на големите стан продавници , како што се Apple Store/ Google Play, Итн. ➤На GVM видео осветлување комплет е професионална LED Панел светлина, со тенок авијација алуминиум тело, што е лесен и едноставен, и со добри топлина дисипација.Висок квалитет LED светилки живот може да достигне 70, 000 часа. ➤На фотографија осветлување комплет поддржува за да ја прилагодите светлината и температура на бојата.Боја температура се движи од 2300 K да 6800 K, и светлината е од 10% до 100% .Со висок CRI 97, што го прави портрет повеќе привлечни и реални. ➤AC/DC Моќност Опции : Ова LED светлината Може да биде придвижуван од адаптер(вклучени) кога пукање во затворен простор, или да се користат на NP-F550/NP-F750 Li-ion батерија(не се вклучени) за отворен проект. ➤LED светло во видео со дигитален LCD екранот и стабилен систем, што ја поддржува 360° на ротација подобрува светлина контрола.Пакетот Вклучува 2 XLED видео светла, 2x AC адаптери, 2 x заградата-бела diffusers, 2 x енергетски кабли, 2 x Биро Планината Стои и една рачна ташна.Стан Интелигентна Контрола Функција : Фотографија светлина опремени со Мобилен Стан контролна функција, може да се контролира од страна на вашиот паметен мобилен уред, пребарување GVM и да ја преземете GVMEasily на големите стан продавници , како што се Apple Store/ Google Play, Итн.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата