Omabeta Професионални 5V Текст АБС Материјал 4 Слотови Батерија Полнач Слот Преносни Smart Батерија Полнач за Батеријата

Omabeta Професионални 5V Текст АБС Материјал 4 Слотови Батерија Полнач Слот Преносни Smart Батерија Полнач за Батеријата

Това е достапна
DEN 1824.00
Количината на стоката:

LED индикатори екранот на полнење напредок : 25% - 50% - 75% -100% и батерија тип (големина) : Ну-МЗ 1.2 V, Животот 3.2 V, Li-ion 3.7 V, Li-ion 3.85 V. Микро USB DC 5 V текст, 4 независни полнење слотови и микро компјутерски систем за управување.Стандард 5 V/1000m Ah USB излез.Refresh за 0 V батеријата.Не може да се наплати било батеријата на 1.65 -1.85 V (освежи тековниот може да се открие само). 4 полнење актуелните режими (500m Ah/700m Ahn/1000m Ah/2000m Ah), 2000m Ah current mode е фиксна само за четвртиот слот.Идентификуваат Li-ion и Ni-МЗ батериите автоматски и прилагодување на полнење на чекање за и 3.85 V li-ion батерии рачно. 1. Микро USB DC 5 V текст, 4 независни полнење слотови и микро компјутерски систем за управување.Стандард 5 V/1000m Ah USB излез. 2. 4 полнење актуелните режими (500m Ah/700m Ahn/1000m Ah/2000m Ah), 2000m Ah current mode е фиксна само за четвртиот слот. 3. LED индикатори екранот на полнење напредок : 25% - 50% - 75% -100% и батерија тип (големина) : Ну-МЗ 1.2 V, Животот 3.2 V, Li-ion 3.7 V, Li-ion 3.85 V. 4. Идентификуваат Li-ion и Ni-МЗ батериите автоматски и прилагодување на полнење на чекање за и 3.85 V li-ion батерии рачно. 5. Refresh за 0 V батеријата.Не може да се наплати било батеријата на 1.65 -1.85 V (освежи тековниот може да се открие само). 6. Над-полнење и над-испуштање и краток спој заштита.Поларитетот-обратна заштита.Интелигентно се идентификуваат скршени/неисправен батеријата. 7. Текст со DC интерфејс и работи на моќта е 5 V-2 A (Микро приклучок).Карактеристики : Материјал : АБС Боја : Црна Влезен Напон : 100-240 V влезна Моќност : Micro USB DC 5 V/2 A Излез Тековната : 2000m A*1 1000m A*2 700m A*3 500m A*4 Константен напон, cut-off актуелни :

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата