Нула Бул Jetted Када Почиста. На само безбедно и сите природни када џет почиста. Чиста gunk надвор од вашата џакузи, бања, топла када, Џакузи. Септички безбедно. 4+ чистење ?

Нула Бул Jetted Када Почиста. На само безбедно и сите природни када џет почиста. Чиста gunk надвор од вашата џакузи, бања, топла

Това е достапна
DEN 212.40
Количината на стоката:

МОЌНО, СИГУРНО, и ПРИРОДНИ Други средства за чистење како О Гадост користете груби, токсични хемикалии, како quat или кајгана.Нула Бул хемикалии замени ги сите лоши состојки со безбедни оние.Нашите патентирани состојки се природни, септички безбедно, кожата сигурно, безбедно околу миленичиња, деца, и земјата.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА само да се пополни када со топла вода, додадете почиста, и да ја стартувате авиони.Повторете за тешки чистење.Исто така, кожата dishwashers, машини за перење, топли кади, канализација, мраз на одлуки, и навлажнувачи.Отстрани yuck и смрдеа од оние апаратот премногу. 17 ГОДИНИ НА БИЗНИС Нула Бул Бренд прави безбедно замени за обичните опасни хемикалии кои се користат во бизнис & дома.Нашите решенија се верува во светот од страна на најголемиот власти и организации, како и на САД Морнарица, American Airlines, и Kelloggs.Се допаѓа или Вашите Пари Назад-ако не се изненадени со резултати, само ги споделите со нас, и ние ќе го поправи тоа.Пополнете када со топла вода за да се покријат авиони*.Истурете 4oz во када.Се кандидира авиони за 15 минути.Исцедете када и ги чисти.Топла Када Почиста - прелива во 8oz, работи авиони за 15min, да ги впие за 5min, работи авиони за друг 5min, потрошувачка и ги чисти.Машина за миење садови Почиста - прелива 1oz детергент во резервоарот, се кандидира тешки циклус со топла вода во празна машина за миење садови.Машина за перење Чистење - се прелива 1oz детергент во резервоарот, се кандидира нормален циклус со топла вода во празна машина.Отстранување Почиста - прелива 1oz во располагање, да ги впие за најмалку 5min пред испирањето.Други jetted када средства за чистење се користи активна состојка наречена quaternary амониум - Quat - или Кајгана.Quat и Кајгана се познати да предизвика оштетување на белите дробови, и астма и може да ја иритираат кожата и предизвикуваат осип.Када третмани со Quat или Кајгана предизвика штетни гасови да се пополни вашиот бања и се изложуваат вас и вашите деца да тие ризици.Не користите кајгана.На corrosiveness може да го оштети вашиот jetted када систем.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата