На Премиум Кочница Caliper Собранието со Заградата Компатибилен со Кадилак CTS 2003-2008 STS 2005-2008 година Пред Лево и Десно 2-PC Сет

На Премиум Кочница Caliper Собранието со Заградата Компатибилен со Кадилак CTS 2003-2008 STS 2005-2008 година Пред Лево и Десно 2-PC

Това е достапна
DEN 4079.76
Количината на стоката:

【Возило Fitment】Компатибилен со Кадилак CTS 2003-2008-Пред Лево и Десно, за Возачот и Совозачот Страна. 【Референтен Број】18-B4878, 18 B4878, 18-B4879, 18 B4879, 88959949, 89060359, 89060360, 88959948. 【Спецификација】Влезот на Пристаништето Големина : M10 x 1.0; OD Клипот Големина : 45 инчи; Кочница Клипот Грофот : 2 Пистонс; Bleeder Порта Големина : M10x1.0; Сопирачки Дебеломер се обложени со antirust слој, кои можат ефикасно да се продолжи работниот век. 【Директно Одговара】OE Замена Сосема Нов Кочница Caliper Собранието, вклучувајќи Кочница Caliper, Заградата, Фенолни Клипот, Инсталација Hardwares.Ве молиме внесете го вашето возило информации во горниот лев агол на оглас и check our "Посебна Забелешка" пред да нарачате. 【Купи со Доверба】1 Година Неограничен-километражата Гаранција за Квалитет-Ние исклучително вредност за вашето задоволство и се стремиме да ви обезбеди добар шопинг exprience.Било какви дополнителни прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате во било кое време.На премиум Кочница Дебеломер се идеален избор за да го замени скршен Кочница Дебеломер.Сите Кочница Дебеломер ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ спецификации.Поради високите производство стандард, тоа ќе дојде со една година гаранција за квалитет.Компатибилен со Кадилак Модели : CTS 2005 V6 За 2,8 L Напред Планината Caliper CTS 2006-2007 V6 За 2,8 L ГМ Кочница Код JL9, Напред или Задното Планината Caliper CTS 2005 V6 За 2,8 L Задните Планината Caliper CTS 2003-2004 V6 3.2 L Напред или Задното Планината Caliper CTS 2004-2005 3.6 V6 L Напред или Задното Планината Caliper CTS 2006-2008 3.6 V6 L ГМ Кочница Код JL9, Напред или Задното Планината Caliper CTS 2004 V8 5.7 L Напред или Задното Планината Caliper STS 2005-2008 година 3.6 V6 L ГМ Кочница Код JL9, Напред или Задното Планината Caliper STS 2005-2008 година V8 4.6 L ГМ Кочница Код JL9, Напред или Задното Планината Caliper Спецификација : Заградата : со Влезот на Пристаништето Големина : M10x1.0 Клипот Големина (ОД) (во) : 1.772 инчен Кочница Клипот Грофот : 2 Пистонс Клипот Материјал : Фенолни ОЕМ Број : 18-B4878, 18 B4878, 18-B4879, 18 B4879, 88959949, 89060359, 89060360, 88959948 Локација : Пред Лево и Десно (за Возачот и Совозачот Страна) Количината Продаваат : збир на Две Парчиња Забелешка : за Монтажа Заградата и Фенолни Клипот вклучени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата