X-DREE 9mm х 13mm x 10мм Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Валчести Лежишта HK0910 5PCS(Rodamientos де rodillos де copa де extracción completa де 9 mm x 13 mm x 10 милиметри HK0910 5PCS

X-DREE 9mm х 13mm x 10мм Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Валчести Лежишта HK0910 5PCS(Rodamientos де rodillos де copa де extracción

Това е достапна
DEN 220.08
Количината на стоката:

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 13mm / 0.5".Внатре Дијаметар : 9mm / 0.35"; Тежина : 16g.Пакет Содржина : 5 x Валчести Лежишта; Модел : HK0910(Contenido del paquete : 5 x rodamientos де rodillos; Modelo : HK0910. Вкупна Ширина : 10мм / 0.4"(Ancho вкупно : 10 mm / 0.4' '. 9mm х 13mm x 10мм Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Валчести Лежишта HK0910 5 PCSFull дополнуваат подготвени куп ролери имајќи е совршен за апликации со високи динамички товари.Тоа има помал пресек од металниот ролери имајќи за употреба во ограничени монтажа простори.Целосната дополнување на ролки обезбедува повисока радијална оптоварување-капацитет на носивост од разговор со ролки.Ролки треба contoured завршува за оптимизирање на распределбата на контакт стрес.Оваа подготвени куп ролери лого се користат во различни апликации, како што се автомобилската и камион преноси, земјоделска и градежна опрема, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другите.Опис на Spanish Rodamientos де rodillos де copa де extracción completa де 9 mm x 13 mm x 10 милиметри HK0910 5 PCSNombre del producto : Rodamiento де rodillos; Материјал : Metal Color : Tono plateado; Diámetro надворешноста : 13 мм / 0.5' 'Diámetro внатрешни работи : 9 mm / 0,35' '; Peso : 16 g Contenido del paquete : 5 x rodamientos де rodillos; Modelo : HK0910 Ancho вкупно : 10 mm / 0.4' '.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата