Canon EOS R6 Mirrorless Дигитална Камера (Тело Само) 20MP Целосна Фрејм CMOS Сензор + SanDisk 32GB Картичка + Случај + ZeeTech Додаток Пакет (13pc Пакет)

Canon EOS R6 Mirrorless Дигитална Камера (Тело Само) 20MP Целосна Фрејм CMOS Сензор + SanDisk 32GB Картичка + Случај + ZeeTech Додаток

Това е достапна
DEN 888.00
Количината на стоката:

Canon EOS R6 Mirrorless Дигитална Камера (Меѓународен Модел) Пакет Комплет доаѓа во комплет со сите производителот ги снабдува додатоци, тоа вклучува : Canon ЛП-E6 NH Литиум-Јонска Батерија (7.2 V), на Canon LC-E6 Полнач Леќи на камерата Капа, Телото на Ззп, на Рака, San Disk 32 GB Мемориската Картичка, Делукс Поместена Камера Случај, Висока Брзина на Читач за Мемориска Картичка, 2-1 Чистење Пенкало, Прашина Компресор, Делукс Дополнителен Комплет, Zee Tech Микрофибер Крпа за Чистење.Canon EOS R6 Mirrorless Дигитална Камера Функција : DIGIC X Слика Процесор, 4 K60p и FHD 120p 10-Малку Внатрешни Видео, Сензор-Shift 5-Оска на Сликата Стабилизација, 12 fps Машинско.Блендата, 20 fps E. Shutter, Dual Пиксели CMOS БОЛЕСТ II со 1053 Поени, 20 MP Full-Фрејм CMOS Сензор, 0.5" 3.69 м-Dot OLED EVF, 3" 1.62 м-Dot Ротирачки-Аголен екран осетлив на допир LCD, што е Предмет на Следење со Длабоко Учење, Dual SD UHS-II Мемориската Картичка Слотови.Задните 3.0" 1.62 м-dot LCD екран осетлив на допир има ротирачки-агол дизајн кој бенефиции пред се соочуваат со снимањето, како што се за vlogging потреби, како и работи од високи и ниски агли на снимање.Dual SD UHS-II мемориската картичка слотови се избрана за флексибилни складирање потреби.На 20 MP сензор, исто така, содржи UHD 4 K видео снимка во до 60 fps, заедно со Full HD на 120 fps за бавно движење на репродукцијата.Двата формати може да биде снимен внатрешно во 4 : 2 : 2 со 10-битна и двете Канон се Најавите и HDR-ПК се поддржани за поголема контрола над боја рендерирање, и да одговараат на висок динамички опсег излез.На R6 вклучува пет-axis сензор-промена на сликата за стабилизација дека како замена за до импресивен осум запира на камерата се тресат за навистина ефикасен надомест на камерата се тресат за да одговараат на рачни снимање со побавно shutter брзини.Ова стабилизација систем, исто така, работи во соработка со леќа-базирани оптичка стабилизација на сликата за двете мајчин RF леќи и прилагодени EF леќи.Canon EOS R6 е секојдневниот стрелач со високи барања, е разноврсна алатка за да се задоволат фото и видео барањата на современите слики, со тек на работа.Оваа full-frame mirrorless камерата се врти околу рафинирани 20 MP CMOS сензор и DIGIC X процесор, кој си дозволат брзи снимање до 12 fps, препораки 4 K60 снимање на видео, и широк дијапазон на чувствителноста ISO 102400. Canon EOS R6 Mirrorless Дигитална Камера Пакет Клучни Карактеристики : 01. 20 MP Full-Фрејм CMOS Сензор 02. DIGIC X Слика Процесор 03. 4 K60p и FHD 120p 10-Малку Внатрешни Видео 04. Сензор-Shift 5-Оска На Сликата За Стабилизација 05. 12 fps Машинско.Блендата, 20 fps E. Shutter 06. Dual Пиксели CMOS БОЛЕСТ II со 1053 Поени 07. 0.5" 3.69 м-Dot OLED EVF 08. 3" 1.62 м-Dot Ротирачки-Аголен екран осетлив на допир LCD 09. Предмет на Следење со Длабоко Учење 10. Dual SD UHS-II Мемориската Картичка Слотови Zee Tech Пакет Вклучува : 01. Canon EOS R6 Mirrorless Дигитална Камера (Тело Само) 02. Canon ЛП-E6 NH Литиум-Јонска Батерија (7.2 V, 2130m Ah) 03. Canon LC-E6 Полнач за LP-E6 Батеријата Пакет 04. Canon Објектив Капа 05. Canon Тело Капа 06. Canon Вратот Рака 07. San Disk 32 GB Ултра SDHC Мемориска Картичка 08. Висока Брзина Читач За Мемориска Картичка 09. 2-1 Чистење Пенкало 10. Прашина Компресор 11. Делукс Дополнителен Комплет 12. Делукс Поместена Камера Случај 13. Zee Tech Микрофибер Крпа За Чистење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата