Светла за магла Собранието Замена Компатибилен со 2005-2010 Chrysler 300 2006-2009 Cruiser 2006-2008 Dodge Магнум 2009-2010 Патување 2007-2011 Џип Wranger за Магла со Јасни Леќа Жица Темперамент

Светла за магла Собранието Замена Компатибилен со 2005-2010 Chrysler 300 2006-2009 Cruiser 2006-2008 Dodge Магнум 2009-2010 Патување

Това е достапна
DEN 695.76
Количината на стоката:

Опрема : На светла за магла замена се компатибилни со Chrysler 300 Chrysler 300 3.5 L Туринг 2005-2010 PT Cruiser 2006-2009 Dodge Магнум 2005-2008 Година Патување 2009-2010 Jeep Wrangler 2007-2011. Ве молиме убаво провери fitment пред купувањето да бидете сигурни дека ќе го добиете точниот дел.OE Дел # : На TOPSCOPE светла за магла се дизајнирани и произведени со OE стандард и може да се замени директно и без други модификација е потребно.Замена на OE дел броеви се 4805856 AA, CH2590109. Пакет се Вклучени : Постојат две светла за магла со чад леќа во пакетот на патници и возачот страна.Светилки се вклучени.Постојат, исто така, универзална подигнат вклучени во пакетот.Светилки и цврстина се тестирани пред превозот.Тоа ќе трае повеќе од 50.000 часа.Висок Квалитет На : светла за магла со халоген светилки ви даде голема верзија за време на возењето, дури и во густа магла временски услови.На светла за магла се МОРЕ/ТОЧКА одобрен и ги исполнува сите безбедносни стандарди.Гаранција : Ние нудиме 30 дена бесплатен врати и 365 дена бесплатен замена гаранција.Ако ви се исполнат сите прашања за време на употреба, ние сме тука да ви помогнеме.Објективот материјал на магла светилка е поликарбонат, кој има одлични УВ отпор и висока отпорност.Тоа ја подобрува видливоста во ноќта, поројниот дожд, обилните или густа магла.Стаклото школка спречува влага и прашина да навлезат во внатрешноста на школката, и е направен од Направени од OE-одделение материјали, тоа можат да го издржат harshest временските услови, и прецизни оптика може да обезбеди високо контролирана светлина концентрација за подобрување на видливост во темница и да се подобри вашиот безбедност во текот на ноќта или во груби средини.Опрема : .Chrysler 300 Chrysler 300 3.5 L Туринг 2005-2010. PT Cruiser 2006-2009. Dodge Магнум 2005-2008 Година. Патување 2009-2010 година. Jeep Wrangler 2007-2011. Зголемување на безбедноста за време на поројниот дожд, обилните, густа магла и ноќно возење.Дизајнирани и произведени според OE стандарди, тоа може да биде заменет директно, кој е лесен и едноставен.Обезбедува добра замена за скршени и стари магла.Тоа е МОРЕ/ТОЧКА заверена и ги исполнува сите стандарди за безбедност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата