Мини Hygrometer Метар LCD Дигитален Внатрешна Влажност Мерач Следи Целзиусови Метар за Дома Дигитални metr Затворен Метар Безжична Внатрешен Сензор на Температура на Мета

Мини Hygrometer Метар LCD Дигитален Внатрешна Влажност Мерач Следи Целзиусови Метар за Дома Дигитални metr Затворен Метар Безжична

Това е достапна
DEN 843.84
Количината на стоката:

Внатрешна температура и влажност на екранот Default Fahrenheit температура Затворен метар Соба метар Безжична метар Кујна метар сензор на Температура метри затворен.Релативната Влажност Тест опсег : 10% -99% метар Затворен метар за дома.Влажност Резолуција : 1%.Влажност резолуција на екранот : 1%RH.Влажност земање период : 10-ти.Температура на мерење на точност : ± 1.0 ℉ Температура земање циклус : 10 секунди Релативна Влажност Тест опсег : 10% -99% Влажност Резолуција : 1% Влажност на мерење на точност : ± 5 (на собна температура 25 ℃)% Големина : 48 × 28.6 × 15 (mm) резолуција на Екранот : 0.1 ℉ Екран : LCD (три и половина) Моќност : 0.15 m W под услови за работа на Батеријата : 2 1.5 V од LR44 копчето батерии Температура мерење на точност : ± 1 ℉.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата