Li-on Батерија Заштита Одбор, 36V 35A 10-ТИ Батеријата BMS Заштита PCB Одбор за Ternary Кобалт Клетки со Балансирање

Li-on Батерија Заштита Одбор, 36V 35A 10-ТИ Батеријата BMS Заштита PCB Одбор за Ternary Кобалт Клетки со Балансирање

Това е достапна
DEN 364.56
Количината на стоката:

10-ТИ LI-ION БАТЕРИИ.Заштита одбор е за 10 серија мобилен Li-ion батерии, може да се користи за ternary батерии, манган киселина батерии и кобалт киселина батерии. 35 A ИСПУШТАЊЕ СТРУЈА.Полнење конектор и празнење конектор се одделени, празнење на струја е 35 A.СТАБИЛНА ЗАШТИТНИ ФУНКЦИИ.Повеќе заштитни функции, вклучувајќи overcharge заштита, overdischarge заштита и краток спој заштита.ОБВИНЕТ.Таа има функција која ќе се обезбеди секој батеријата ќелија да биде обвинет во исто време.ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА SERVIEC ВРЕМЕ.Животниот век на услугата време на вашата батерија пакет.Бренд : EVGATSAUTO 1.Професионален : Ние сме професионални продавница производство на високо-квалитетни алатки; 2.Строги Стандард за Квалитет : Сите производи се тестирани врз основа на строги стандард за квалитет пред се во промет; 3.Совршена Замена : едноставен за инсталација, совршено се Компатибилни со вашиот елемент.Спецификации : Празнење Постојано Испуштање Струја 35 A Еден Испуштање Струја 100 A Полнење Полнење Напон 42 V Полнење Тековната 8 A(Макс.) Overcharge Заштита Overcharge Детекција на Напон 4.28±0.05 V Overcharge Заштита на Задоцнување на 100m S Overcharge Откажете Напон 4.08±0.05 V Рамнотежа Рамнотежа за Детекција на Напон 4.2±0.025 V Рамнотежа Откажете Напон 4.2±0.05 V Биланс Тековна 56±5m A Над-испуштање Заштита од Над-испуштање на Детекција на Напон 2.55±0.08 V Над-испуштање Откривање Одложување 50m S Над-испуштање Откажете Напон 3.0±0.1 V Прекуструјна Заштита Прекуструјна Детекција на Напон 150m V Прекуструјна Откривање Одложување 15m S Прекуструјна Заштита Тековната 120±5 A Заштита Откажете Состојба Disconnect Оптоварување Краток Спој Заштита од Краток Спој Заштита Состојба Надвор Оптоварување Краток Спој Краток Спој Откривање Одложување 200u S Заштита Откажете Состојба Disconnect Оптоварување Внатрешен Отпор Главната Коло Спроведување Внатрешна Отпорност ≤15mΩ Само Потрошувачката на Енергија Работат на струјата ≤50u A Спиење Струја(Батеријата Преку-празнење) ≤10u A Оперативни Температура -30℃~+80℃ Големина 69*51.5*10мм/2.71*2.02*0.39" Пакетот Вклучува : 1 x Заштита Одбор 1 x-Кабел.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата