Уникатна Уметност Од 1996 година 80-ФОТОНАПОНСКИ Бисер скапоцен камен Свет Хартија Тежина, Bahama Сина

Уникатна Уметност Од 1996 година 80-ФОТОНАПОНСКИ Бисер скапоцен камен Свет Хартија Тежина, Bahama Сина

Това е достапна
DEN 719.76
Количината на стоката:

Свет дијаметар е 3 инчи или 80 мм.Океанот Дел направени на Бисер во Прав Swirls.Gemstones од целиот свет, Целосно изработени со рака и се покриени со тројно слоеви на акрилна смола за живот време површината заштита.Пакет Димензии : 9.144 L x 14.224 H x12.954 W(сантиметри).Овој уникатен Бисер се вртат хартија тежина е сосема нов, Тоа е внимателно да се стави сите заедно од страна, со користење на различни полу-скапоцени скапоцени камења од целиот свет.Океаните се направени од бисер swirls (тоа беше многу комплицирана и скапа постапка, прецизна контрола на температура е од суштинско значење фактор во преработката циклус).Ова е огромна сума на штрајкувачи и драматични рака-направена камен работа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата