Автоматско Температура Контролер, Влажност Контролер со Чувствителни за 1 X Контролер за Магацин за Кутија-Тип Трафостаница Опрема за Магацин Чувар

Автоматско Температура Контролер, Влажност Контролер со Чувствителни за 1 X Контролер за Магацин за Кутија-Тип Трафостаница Опрема

Това е достапна
DEN 990.96
Количината на стоката:

Две канал контрола на производството, горната или долната граница начин може да се избира.Контрола врати разликата е независен амбиент.Таа има четири излез начини, вклучувајќи греење, humidification, ладење и dehumidification во било која комбинација.Погоден за дистрибуција кабинет, кутија-тип трафостаница опрема, жито депо, магацин, машина соба, текстилната индустрија, итн.Овој контролер користи висока температура и влажност, сензор, а тоа е вредноста на, дигитално филтрирање функција, брз одговор брзина.Двоен ред 0.36 инчи висока осветленост LED дисплеј покажува температурата на првиот ред и влажност на вториот ред.Овој контролер користи висока температура и влажност, сензор, а тоа е вредноста на, дигитално филтрирање функција, брз одговор брзина.Таа има четири излез начини, вклучувајќи греење, humidification, ладење и dehumidification во било која комбинација.Двоен ред 0.36 инчи висока осветленост LED дисплеј покажува температурата на првиот ред и влажност на вториот ред.Две канал контрола на производството, горната или долната граница начин може да се избира.Контрола врати разликата е независен амбиент.Погоден за дистрибуција кабинет, кутија-тип трафостаница опрема, жито депо, магацин, машина соба, текстилната индустрија, итн.Спецификации : Приказ : 0.36 inches Measurement Резолуција : 0.1 (температура), 0.1%RH(влажност)Мерење на Точност : ±0.5 ℃ (температура), ±3%RH (5~95%влажност RH)Прикаже Спектар : -19.9~80.0℃(температура), во 0.0~99.9%RH(влажност)Контрола Излез : Две канал реле излез (температурата и влажноста на воздухот, независна контрола)Контакт Капацитет : 10 A/250 VAC, 10 A/28 VDCPower Набавка : AC85~265 VPower Потрошувачка :

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата