HORZE Глазгов Тешка Тежина Водоотпорен Комбо одѕивот на гласачите Зима Коњ Ќебе со Вратот Маска (400g се Пополни)

HORZE Глазгов Тешка Тежина Водоотпорен Комбо одѕивот на гласачите Зима Коњ Ќебе со Вратот Маска (400g се Пополни)

Това е достапна
DEN 3599.76
Количината на стоката:

✅ Тешка категорија Комбо одѕивот на гласачите Ќебе - Ова 3000mm/3000mvp водоотпорен, дише одѕивот на гласачите ќебе со снимени шевовите и 400 G на пополнување за топлина е совршен за ледените, студени денови надвор. ✅ Целосна Покриеност - приложените вратот парче и опашка размавта да се обезбеди целосна покриеност со цел да се зголеми на удобност и топлина. ✅ Безбедна Fit - Два тока затворање на фронтот во комбинација со крст surcingles под стомакот ќе го задржи овој ќебе удобно на вашиот коњ!Исто така, вклучува нога ремени со прилепува. ✅ Трајни и Флексибилни - На трајни 600 D ripstop материјал го прави ова ќебе траат долго време, и на средното рамо gussets грант екстра слобода на движење за активни коњи. ✅ Не Лизгање или Chafing - рамото и вратот се со цел да се вклопи тесно да се спречи лизгање и триење.Оваа одѕивот на гласачите ќебе го штити вашиот коњ од вратот до опашката и држи го сув.Ова ќебе во целост вратот стил се направени од водоотпорен, дише ткаенина.Добро се вклопуваат во вратот и рамото област го прави удобно и висок gussets овозможува слобода на движење.Пред токи, X-surcingles, нога ремени и опашка размавта обезбеди одѕив на гласачите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата