Професионални Изборот на Спортската Медицина Производи 2XCOOL Коњ Чизми Пред Пар Коњите Атлетик Заврши Мали Сончоглед

Професионални Изборот на Спортската Медицина Производи 2XCOOL Коњ Чизми Пред Пар Коњите Атлетик Заврши Мали Сончоглед

Това е достапна
DEN 2207.76
Количината на стоката:

Изграден за удобност : Ова neoprene-слободна говорница е изградена со ултра-лесни ремени и супер дише материјали кои обезбедуваат поддршка и 4-начин се водат Професионално Изборот на чизми се познати.Цврсти и издржливи : нов водат Kevlar печ на suspensory рака flexes со секој чекор да обезбеди крајна поддршка и издржливост без ограничување на слободата на движење.Крајната ладење : На лагер на подигање се врши со 2 XCool перформанси ткаенина од brrr°, технолошки напредни ткаенини кои се комбинација од природни ладење минерали да се создаде "Тројна Студ Ефект", кој веднаш и постојано привлекува подалеку од топлина и влага.Активни wicking : се Движи на влага далеку за нонстоп удобност.Ова во комбинација со брзо сушење обезбедува свеж и чист искуство за коњи.На Професионален Избор : пионер во коњ материјали, 2 XCool спортска Медицина чизми беа дизајнирани околу ладење, удобност и трајност.Комбинирање на високо ниво на заштита и апсорпција на енергија со минимални ефекти на движење, на 2 XCOOL Спортска Медицина Говорница е важна алатка во превенција на долниот екстремитет повреди за време на тренингот и перформанси, како и вредни прилог на третманот режим за rehabilitating коњи, со ногата повреди.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата