500PCS Бела Топлина се Смалуваат Задник Конектори AWG26-24,haisstronica Морски Одделение Топлина се Смалуваат Жица Конектори,Конзервирани Црвени Бакар,Водоотпорен Изолирани C

500PCS Бела Топлина се Смалуваат Задник Конектори AWG26-24,haisstronica Морски Одделение Топлина се Смалуваат Жица Конектори,Конзервирани

Това е достапна
DEN 1612.80
Количината на стоката:

Високо-Квалитет Бакар Основни : Топлина се смалуваат задник конектори за употреба бакар core со поголема дебелина оценка.Ова ја прави вашата конекција проектот за побезбедно и подобро да ги исполнува нашите клиенти за квалитет потреби!.Голема Вредност : пакетот вклучува 500 PCS Бела(26-24) топлински се намали задник конектори.Тоа е идеален избор за фабриките, претпријатијата, училишта, или продавници каде задник конектори се користи често.Haisstronica водоотпорен жица конектори во согласност со ROHS, ISO 9001 : 2008, SGS, и CE стандарди.Области на примена : Широк спектар на апликации во области како што се автомобилската, watercraft, електротехника и електроника индустрии.Премиум Топлина се Смалуваат : Проѕирни топлина се смалуваат цевки обезбедува висока затегнувачка цврстина и отпор да се водат и да се минимизира механички оштетувања.Густата барел обезбедува силна crimp во секое време.Внатрешниот ѕид на топлина-shrinkable цевка има доволно топла топи лепило за да се обезбеди водоотпорни перформанси сигурност.Вашиот жица никогаш нема да се лизга надвор од овие топлина се смалуваат жица конектори.Посветеност на квалитетот : Ние стоиме зад квалитетот на нашите производи.Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас.Ние нудиме 30-дневниот гаранција за парите назад, и 12-месечно замена гаранција се даваат на клиентите 100% Задоволство Гаранција за ризик од купување.Боја кодирани парчиња со текст печати помага да се идентификуваат потребни за конекција за брзо Можно компатибилни користи вклучуваат : .Auto, Автомобили, камиони, бродови, стерео аудио AV, подземни кабли, и 12 volt додатоци Минимум намали температура : 176°F / 80°C Низок минимален се намали температурата.им овозможува на корисниците лесно да се намали цевки без топење жица слој.Целосна обнова температура : 266°F / 130°C, температурата на работа : од -67°F до 257°F или -55°C до 125°C. одлична мат калај-обложено црвено бакар карактеристики.обезбедува супер електрична спроводливост и безбедноста на жица.Висок квалитет на топлина се смалуваат цевка поставата содржи топла топи лепило.доволно за да се заврши на жици, и тоа брзо се намалува.по греење да се обезбеди изолација заштита.Електрични конектори со ABYC стандард.Водоотпорен,.Солиден и пункција отпорни.Обезбеди жици проектот е безбедноста.Боја кодирани парчиња со текст печати помага да се идентификуваат потребни за конекција за брзо Можно компатибилни користи вклучуваат : Auto, Автомобили, камиони, бродови, стерео аудио AV, подземни кабли, и 12 volt додатоци Минимум намали температура : 176°F / 80°C Низок минимален се намали температурата им овозможува на корисникот да лесно се намали цевки без топење жица слој.Целосна обнова температура : 266°F / 130°C, температурата на работа : од -67°F до 257°F или -55°C до 125°C. одлична мат калај-обложено црвено бакар карактеристики обезбедува супер електрична спроводливост и безбедноста на жица.Висок квалитет на топлина се смалуваат цевка поставата содржи топла топи лепило доволно за да се заврши на жици, и тоа се намалува брзо по греење да се обезбеди изолација заштита.Електрични конектори со ABYC стандард.Водоотпорен, Солиден и пункција отпорни.Обезбеди жици проектот е безбедноста.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата